Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Jó gazdi leszek a görög tekimnek?

Jó gazdi leszek a görög tekimnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemsokára érkezik hozzánk egy kis görög teknős, és annyi mindent hallottam, sokat kutatta és szeretném tudni, jó helye lesz-e nálunk? A terráriuma kb. 120X70 cm-s lesz, kerti föld lesz az aljzat, és többféle kisebb növényt is fogunk bele ültetni. kerti kifutója még kérdéses, hogy mekkora lesz, de kb. 5-6 négyzetméteresre tervezzük (minimum). Az etetését tudom, gyümölcs-zöldség nagyon ritkán, amúgy "gazok" a tápláléka. Teleltetve nem lesz, mert hallottam, hogy sok teknős belepusztul, és még ha sikerülne is nem szeretnék kockáztatni. Kutya nincs, úgyhogy kint baja sem lesz. Friss víz is lesz. UVB lámpa használatát is tudom, azzal sincs baj. Tudom, így ez a kérdés fura lehet, de azt szeretném, hogy olyan sokáig éljen egészségesen, ameddig csak lehet és kérlek titeket, ha valamit kihagytam, esetleg rosszul tudok, javítsatok ki, mert a legjobbat szeretném neki. =)

2018. jan. 26. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem minden fontos dolgot leírtál, nem lesz baj!:)

[link] ezt a könyvet esetleg ha tudod szerezd be, sok plusz infó van benne, de a lényeget szerintem tudod,és a helye is jó lesz.

2018. jan. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt felejtettem, el! Nemrég volt szülinapom, és arra ezt a könyvet kaptam. Nem sokat olvastam még belőle, de nagyon tetszik!

Amúgy köszi a választ megnyugodtam egy kicsit! =)

2018. jan. 27. 08:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Közösségi oldalon van ez a csoport: "görög teknős tartók baráti köre - testudo hermanni"

Érdemes csatlakozni, a fájlok között megtalálod milyen növényeket ehetnek, tudsz ötleteket szedni a berendezéssel kapcsolatban, és tudsz is kérdezni, ott hozzáértő emberek vannak.

Zöldéseget, gyümölcsöt még ritkán se adj nekik.

Ha kint tartod majd, nem csak a kutya tud kárt okozni, hanem a nyest, macska esetleg nagyobb ragadozó madarak stb.. (erre figyelni kell, főleg ameddig kicsi a teknős), ezt egy hálóval tudod korrigálni.

Teleltetés sem annyira nehéz, a legjobb, ha egy hűtőszekrényben telelteti az ember, ott betudod állítani az ideális állandó hőmérsékletet,de ezt is megtudod később kérdezni a csoportban a "szakiktól" :)

2018. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nemhogy jó, de tökéletes gazdi leszel. (:

Sajnos nagyon kevesen tartanak felelősen teknősöket, szörnyű dolgokat láttam és olvastam már ):

A görög teknős tartók baráti köre csoportot én is csak ajánlani tudom!

2018. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi A válaszokat! =)
2018. jan. 27. 15:39
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, már 2 tekim is van, a "nagy" 1 éves (Orion) a kicsi, (Perseus) 2 hónaposak, nagyon cukik, és makk egészségesek! =)
2018. okt. 5. 17:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, *2 hónapos.
2018. okt. 5. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!