Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gabonasikló vergődik és...

Gabonasikló vergődik és öklendezik?

Figyelt kérdés

Eddig 2-szer csinált ilyet, de az előző 1 éve volt a másik meg már lehet, hogy 3. Egyszer csak fogja magát és elkezd tátott szájjal vergődni a terráriumban, nyomja oda magát a falaihoz meg ilyenek. Állatorvoshoz nem vittem, mert máskor is csak egy kis vizet öklendezett vissza, de abból is csak annyit, hogy onnan lehetett tudni, hogy a száján volt pár csöpp. Ma kapott enni még délelőtt, tehát biztos nem emésztette meg az egeret annyira, hogy ne tudja visszahányni, viszont semmi nem jött neki vissza. Kb. fél órával ezelőtt egyszer csak elkezdett tekeregni tátott szájjal, aztán olyan 1-másfél perc múlva befejezte, mintha semmi nem történt volna és csak elkezdett szaglászni.

Most megint úgy néz ki jól van, máskor se látok rajta semmilyen tünetet. Rendesen eszik, iszok, ürít; takarítva van. Ki is szoktuk néha venni és letesszük, akkor kíváncsian mászkál mindenfele. Egyszóval nem létszik, hogy bári baja lenne. Mi lehet ez?


2018. febr. 7. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem volt.túl nagy az az egér a kígyóhoz képest?
2018. febr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, sőt, inkább kicsit kisebb is, mint megfelelő méretű.
2018. febr. 8. 08:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Most olyat látok, mintha az állkapcsa mögött a torkában lenne valami, de aztán ahogy mocorog sima lesz ott is. Aztán 1 óra múlva megint láttam, hogy olyan mintha be lenne dagadva és ilyen ásítás szerű tátogás után most megint jónak néz ki minden. Mi baja lehet? Néztem mindenféle gabonasikló betegséget, de ilyet nem találtam.
2018. febr. 8. 17:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg félrenyelt és fulladozik, vidd el állatorvoshoz!
2018. márc. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kígyók nem tudnak félrenyelni. Viszont az állatorvos(aki hüllőkre specializálódott) nem lenne hülyeség.

Amire tudok gondolni:

A kajával együtt almot is nyelt amit nehezen tud megemészteni

Nem megfelelő a víz, amit adsz neki, kígyóknak klórtalanított víz kéne

B vitamin hiány szintén hasonló tüneteket okoz

Esetleg vmilyen neurológiai alapú gond

2018. márc. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!