Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék egy királysiklót?

Szeretnék egy királysiklót?

Figyelt kérdés

Egyenlőre még csak érdeklödök messze vagyok tőle hogy megvegyem.

Elég neki egy 70*30*30-as terrárium?

Mennyit fogyaszt kb. Az uv és a hőlámpa havonta és az előbb leirt terrárium méretbe hány wattos kell?

Mennyire lehet kézbe venni?

Mennyire "beteges"?


2018. febr. 22. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A google mit irt a tartasarol?
2018. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Milyen fajt? Van egy rahedli, tök eltérő méretben és igényekkel.

2. Szinte biztos, hogy felnőtt korára nem. Nem azt mondom, hogy két hét alatt elpusztul, mert kis helyen van, de nem fogja magát jól érezni ekkora helyen, max. a legkisebbre növő fajok, azok meg a drágábban és problémásabbak közé tartoznak többnyire.

3. Kígyónak UV lámpa nem szükséges, talajfűtés és nappalra melegítőlámpa már inkább.

4. A legtöbb kígyó nem szereti, ha kézbe veszik. Ezeket nem fogdosni kell, hanem nézegetni. Nem olyan háziállatok, mint egy macska, vagy egy tengerimalac. Nincsenek háziasítva. Nem szeretik az embert egyáltalán, legfeljebb kellő szoktatással eltűrik.

5. Attól függ, hogy tartod, és milyen háttérrel került hozzád.

2018. febr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
vörös királysiklót
2018. febr. 22. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a sinaloae, ugye?

Az az egyszerűbb fajok közé tartozik.

Az a legjobb, ha egy kifejlett kígyónak a terráriuma hosszúságban LEGALÁBB 75%-a az állat méretének, a szélessége meg kb. a fele. Szerintem még ez sem tisztességes az állattal, mert legyen már olyan hosszú, mint ő maga (nyilván normális határokon belül, szóval egy méter körüli sikló esetén)

Helyedben vennék egy legalább 80x50-es terráriumot, ez egész életére jó lesz neki. Magasság nem lényeg, 40 cm elég.

Egyik oldalon legyen a talajfűtő, felette egy kis wattszámú lámpa, 25-ös elég. másik oldalon semmi fűtés ne legyen. Majd ő eldönti, mikor melyik helyen akar lenni.

Legyen vizesedénye, búvóhelye (pl. fél virágcserép is jó).

Ha rám hallgatsz, ne kicsit vegyél, hanem egy legalább 30 centiset, vagy nézd meg személyesen, hogy egyen. Ezek a vadonban inkább gyíkokat esznek, így kicsi korában sok a szopós egeret nem akarja elfogadni. Ha veszel egy frissen keltet, és nem veszi el az egeret, hát, akkor brutál sokat fogsz vele szenvedni, és mivel nem volt még kígyód, el is fog hullani valószínűleg.

Amíg ilyen kicsi, ne rakd be a végleges helyére, hanem vegyél neki egy műanyag dobozt, vagy etetésnél rakd át műanyag dobozba, mert a nagy helyen nehezebben találja meg a kaját. Ha már van 40-50 centis, bármekkora helyre berakhatod.

Ja, mindenképpen egyedül tartsad, mert amúgy kígyóevők is :)

2018. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy 70x30x30as terrárium egy felnőtt állatnak valóban nagyon minimum. Én legalább egy 80x40esben gondolkoznék, ha felnőtt állatról beszélünk, amíg növendék addig megfelel neki a kissebb.

Én személy szerint csak fűtőlapot használok az összes kígyómnál. Ugyan természetesebb a lámpa, mivel a napot imitálja, de igazából azért fontos nekik a hő, mivel ugyebár saját maguktól nem tudnak hőt termelni ami meg kell az anyagcseréhez és emésztéshez. Így mindegy milyen forrásból kapják, csak meglegyen számukra. Ha az egyik megoldás is elegendő hőt termel nem kell nekik mind2 opció. A fűtőlap pedig kb fele annyit fogyaszt ugyan annyi hőtermelésnél, viszont érdemes mind a lámpához mind fűtőlaphoz beszerezni egy termosztátot amivel szabályozni tudod a hőmérsékletet. Ugyanis nem szeretnéd sem alulról sem felülről megsütni a siklód, én már kezeltem olyan mentett királypitont aminek teli volt égési sérüléssel a hasa mert a gazdája nem igazán tudta, hogy is kell beállítani a dolgokat. A meleg oldalt kb 30-33 fokos hőmérséklet az ideális a legtöbb kígyófajnál, míg a hideg oldalt 22 fok körüli szobahőmérséklet.

Uv lámpa csak akkor kell ha élő növényt akarsz a terráriumodba, én a fűtőlap mellett hogy azért legyen valamennyi világítás egyszerű öntapadós ledcsíkkal oldom meg, ami szintén alig fogyaszt valamit.

A királysiklók talán picivel agresszívabbak tudnak lenni, mint a gabonasiklók, de ők is ritkán támadnak. Annak hogy egy kígyó megharapjon két oka lehet, vagy önvédelemből, amikor csak feléd kap megharap és azonnal el is enged. Azonnal látod az állaton, ha így akar tenni, mert a feje utáni részt tipikus S alakba görbíti és folyamatosan követi a mozgásod a tekintetével. Ilyen esetben érdemes az állatt hátsó felét meg meg érintve arra ösztökélni, hogy megmozduljon, amint inkább a menekülés mellett dönt felveheted. Amikor már kézben vannak nem szoktak támadni, mert rájönnek, hogy nem akarod bántani őket. Egyszerre sosem akarhatod sokat fogdosni a kígyód, apró lépésekkel kezd, napi 1 perc, ha az állatnak ez stresszes. Fiatal korban gyorsan lenevelhetők erről a viselkedésről.

A másik lehetséges harapás az, amikor tápláléknak néz. Persze nem az egész tested, csupán az ujjad, kézfejed. Ilyenkor megharap, nem enged el, gyakran a testével is körbefon. Ez átlag etési időben fordul elő, vagy ha táplálékszagú a kezed, pl nemrég vetted ki a fagyasztott egered hogy kiolvadjon, és nem mostál kezet. Ilyenkor a kígyó rádharap és nem ereszt, én 5 módszert ismerek amivel le lehet bogáraszni az állatot magadról, rövid ideig folyó víz alá tartani, jégkockát tartani az orrához, vodkát vagy 40%osra felhígított orvosi alkoholt spriccelni a szájába amit aztán fólyóvízzel szintén ki kell mosni, egy személyi vagy bankkártyát óvatosan a kezed felett bedugni a szájába, hogy a befele görbűlő fogakat kiakaszd vagy az álkapcsa két oldalánál megfogva és enyhe nyomást gyakorolva kibogarászd magad az állatból. Én személy szerint pláne nagyobb kígyóknál pl boa vagy piton a kártyás verziót használom, nem sérül az állat és az én bőröm sem szaggatja fel.

Ami fontos, hogy sose vedd kézbe fogdosd az siklód/kígyód minimum 48 órág etetés után, kül visszaöklendezheti az ételt a stressztől. Ezen kívül minden kígyófaj vedlésnél sokat veszít a látásából (amikor üveges kékesz színűvé vállik a szemük, testük fakóvá), ilyenkor agresszívabbak.

Alapon minden kígyófajt kézhez lehet szoktatni. Persze ők valóban nem kiscicák vagy kiskutyák. Semmilyen szintű szociális kapcsolatra (sem emberrel sem fajtárssal vagy más álattal) nincs szükségük. Viszont természetes, hogyha tartasz egyet néha ki akarod venni. Magyarországon erre elég szigorú látásmód alakult ki. Én az állataim egy részét oktatási célra viszem magammal iskolákba tudományos eseményekre, hogy főként a gyerkőcöket tanítsam a hüllőszeretről, és vígan oda merem adni egy 6 éves kezébe is őket, mivel a mindennapos kézbevételhez vannak szoktatva. És nem hogy nem stresszelnek túl, de ott helyben esznek egy teljesen idegen környezetben egy műanyag hordozódobozban egy zajos gyerekcsapat előtt. Ennek ellenére neked, mint kezdő kígyótartó azt mondom, hogy eleinte igen rövid ideig vedd kézbe az állatot. Amint hazavitted várj az egésszel, hagyd, hogy megszokjon, ha túl voltál az első etetésen és minden rendben ment, várd meg a 48 órát és aztán elkezdheted kis lépésekben a kézhezszoktatást. Ha az állat tekereg nagyon menekülne, esetleg a kezedben is támadó pózt vesz fel, tedd vissza, ne stresszeld túl. Ha abbahagyja az evést szintén szüneteltesd a kézbevételt akkor is, ha az állat nyugodtnak tűnik a kezedben. Ha pedig biztosra akarsz menni, a terra pláza vagy más terra expok remek alkalmak, hogy tenyésztőtől kézhez szoktatott, gond nélkül evő állatot vegyél, és még a kérdéseidre is választ kaphatsz a tenyésztőtől.

A tipikus gyakran tartott kígyók és siklók nem igazán betegesek. Amíg az alapok megvannak nekik (egy hideg és meleg oldal egy egy búvóhellyel, egy vizestál friss klórmentes vízzel, megfelelő páratartalom és heti rendszeres táplálás) nem lesz bajuk. Ami viszont gyakori betegség, és egyszer szinte minden hüllőtartó átesik rajta azok az atkák. Ezek apró vérszívó élősködők amik elsősorban a kígyók alsó állkapcsa alatti részek redőiben és kloákáik körül jelennek meg. Kis mennyiségben nem okoznak nagy gondot de robbanásszerűen elszaporodhatnak ami kezelés híjján a hüllő életébe kerülhet. Így plane vásárláskor/után nézd át az állatot és figyeld havonta.

Ezen kívül a kígyóknál akkor beszélünk egészséges vedlésről, ha az teljesen egy darabban jön le az állatról. Ha ez nem így történik, valszeg alacsonyabb a páratartalom mint kellene, amit orvosolnod kell.

2018. márc. 11. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!