Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Eddig rosszul rekonstruáltuk...

Eddig rosszul rekonstruáltuk volna a dinoszauruszokat?

Figyelt kérdés

Az alábbi link arról szól, hogy hogy néznének ki a modern állatok rekonstrukciói, ha úgy rekonstruálnák őket, mint mi a dinoszauruszokat.

Hiszen ha belegondolunk, majdhogynem mozgó csontvázakként rekonstruáljuk őket, csak rajzolunk rájuk bőrt is. Persze amíg nem találunk pl. zsírt, addig csak erre tudunk hagyatkozni.

Szerintem nagyon érdekes.

[link]



2018. márc. 7. 10:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Pontosabban a médiában, Jurassic parkban/worldben ábrázolják őket ennyire anorexiásan. Akik foglalkoznak biológiával és/vagy paleontológiával, azok nem így ábrázolják őket.

Pl. Saurian dinoszauruszai a jelenlegi tudáshoz mérten hűen vannak ábrázolva.

2018. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 Van benne igazság.
2018. márc. 8. 12:05
 3/17 anonim ***** válasza:
2018. márc. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Ez hülyeség. Az igaz, hogy az emlősök nagyon máshogy tudnak kinézni, mint ahogy a csontvázuk, de a madarak és krokodilok csontváza sokkal jobban szokta követni a test körvonalát, mint az emlősöké, szóval nem valószínű, hogy olyan nagyon máshogy néztek ki, mint ahogy a csontvázuk valószínűsíti.
2018. márc. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4 Ezen már én is gondolkodtam. De inkább megkérdeztem.
2018. márc. 16. 21:02
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

4. Ha a madarakat tollak nélkül ábrázoljuk, akkor azért elég másfajta állatot kapunk. Erre a kérdező által linkelt oldalon is van példa a hattyúval.

A dinoszauruszokat meg a média, főleg a Jurassic park rendszeresen tollak nélkül ábrázolja, nem beszélve egyes játékokról is.

Az anorexiás, éhező dinoszauruszábrázolás is az ő rovásukra írható.

Itt egy másik csatorna, ami pl. összehasonlítja a Jurassic world dinoszauruszait a dinoszauruszokkal a valóságban:

https://www.youtube.com/watch?v=xBgA38ZKNxM&t=2s

2018. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

#6:

Igen, de nem indegyik dinoszaurusz volt tollas. A theropodákon kívüli dinoszauruszokon semmi bizonyíték sincs tollakra, és a theropodák sem valószínű, hogy mind tollasak, vagy csak kevés volt.

2018. márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Bocs, arra gondoltam, hogy voltak theropodák, amiknek valószínűleg nagy, egybefüggő tolltakarója volt, mint pl. a Velociraptornak, de pl. T. rex-ről nemrég kiderült, hogy vagy nem voltak tollai, vagy csak kevés és/vagy ritkás.
2018. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a theropodáknak voltak tollaik, hanem az ornithopodák között is van rá bizonyétok, hogy voltak tollasak.

+Aminél nincs még bizonyíték, annál sem jelenti, hogy nem lehetett tollas.

Pl. ornithopodánál:

[link]


És a t.rexet pl. pont nagyon anorexiáson szokták mutatni a Jurassic parkban.

2018. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagy pl. ez és ez sem theropoda:

[link]

2018. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!