Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A brazil hamiskobra (Hydrodyna...

A brazil hamiskobra (Hydrodynastes gigas) tartása valóban nem engedélyköteles Magyarországon?

Figyelt kérdés
Hamarosan visszaköltözöm Magyarországra egy fél évre, és átnézve az engedélyköteles fajok listáját feltűnt, hogy nem tudom magammal vinni a disznóorrú siklóim (mert ők engedélykötelesek lettek valamiért) viszont a listában nem találtam meg a hamiskobrát, amit érdekesnek tartok, mert sokkal agresszívabb, nagyobb, és szintén hátsó méregfogas kígyó mint a disznóorrú. Én néztem rossz listát, vagy őket hazahozhatom magammal erre az időre? Ha problémás lenne, van ismerősöm, akinél el tudom szállásolni őket arra az időre, de az összes hüllőm nem fog beférni hozzá, így szelektálnom kell, mit viszek majd és mit hagyok nála megőrzésre.

#engedély #kígyótartás #hüllőtartás #hamiskobra #Hydrodynastes gigas
2018. márc. 23. 01:03
 1/1 anonim ***** válasza:
A brazil hamiskobra engedély nélkül tartható Magyarországon. (a google szerint azért nincs az engedélyköeles listán mert a mérge enyhe, nem halálos.)
2018. márc. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!