Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az normális, hogy harap a...

Az normális, hogy harap a görög teknősöm? Vagy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

A görög teknősöm már évek óta harap. Arra tippelek, hogy talán azóta, amióta kifejlett lett, ugyanis hím, és olvastam, hogy a párzási rituálénak ez is része náluk. De ma a saját mellső lábait kezdte el harapdálni, miután kiengedtem kicsit járkálni a szobában és az ágy szélét nem sikerült megharapnia (hosszadalmas próbálkozás után). Félek, hogy kárt tehet magában.

Próbáltam finoman a fejére ütni, ahogy a vízi teknősök esetében javasolták, de ettől mintha még jobban bevadult volna.


Lehet, hogy túl kicsi helyen tartjuk? Kb. 14 éves, nagyjából 1 négyzetméteres, hosszúkás terráriumban van egyedül. Alomként fenyőkéreg van neki, búvóhelyként egy halom szárított fű, és mindig van bent neki étel és friss víz. Illetve van egy alacsony teljesítményű fűtőköve, hüllőknek való nappali lámpa. Általában csak minden 2. vagy 3. napon kap gyümölcsöt/zöldséget, egyébként levelekkel etetjük.


Valamin változtatni kéne? Esetleg ha nagyobb helye lenne, lehet kevésbé lenne agresszív? (Bár nyáron több négyzetméteres részt le szoktunk neki keríteni a kertben és nappal ott szokott lenni, de akkor is megharapja az ujjunkat, ha elérhető helyen van.)



2018. ápr. 2. 16:00
 1/6 anonim válasza:
Ez teljesen normális.
2018. ápr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a harapdáláson nagyon nem tudtok változtatni. Ha magát harapdálja, lehet, hogy csak "takarítja" magát. Néha az én teknősöm is csinálja, mondjuk minden ok nélkül.


Viszont amin változtatni kéne, az az alom: sajnos az állatkereskedésekben mindenkire rásóznak mindent. A fenyőkéreg azért nem jó, mert nem tesz jót a teknős ízületeinek, valamint bele is szoktak enni a földbe, ezzel is pótolják különböző szükségletriket, ezért csak kerti föld vagy vakondtúrás lenne megfelelő (párásítani is ezeket a legkönnyebb) Kivenni is csak ritkán vedd ki (padlóra, szőnyegre), az is árthat az ízületeinek. Gyümölcs/zöldség egyáltalán nem is szükséges.


Egyébként tök jól tartjátok, nincs miért aggódnod. (; Viszont mindenképp szerezz földet, az fontos lenne. (Ki is süthetitek, hogy ne maradjanak benne bogarak, aztán mehet a tekihez.)

2018. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki javasolt ilyen hülyeséget, hogy ütögetni kell a teknős fejét, de csak gratulálni tudok neki. Ő hüllő, nem lehet nevelni mint egy kutyát, vagy macskát, de még azokat sem ütögetéssel kell nevelni!


Amin változtatnod kéne, azt az előttem hozzászóló leírta.

Talajnak csak kerti vagy erdei föld a legjobb. Nem szabad kivenni a padlóra/szőnyegre mászkálni, mert káros az izületeinek, és csak stresszeled vele. Neki természetes hely kell. Gyümölcsöt/zöldséget kerülni kéne, mivel káros a teknősre nézve. Itt a tavasz, rengeteg mindent lehet találni számára a természetben. Pl.: tyúkhúr, pitypang, mezei katáng, pipacslevelű zörgőfű, ékes keserűgyökér, kacúros véreslapu, keszegsaláta, oroszlánfog, csorbóka fajok, nefelejcs, pásztortáska, szabdalt kányazsázsa, útszáli zsázsa, parlagi zsombor, harangvirágok, galambbegysaláta, parlagi madárhúr, sövényszulák, apró szulák, fehér varjúháj, deres varjúháj, tarka koronafürt, gumós lednek, szarvaskerep, komlós lucerna, fehér here, bükkönyfélék, papasajtmályva, mályvacserje, pipacs, lándzsás útifű, nagy útifű, madárkeserűfű, közönséges galaj, kert sarkantyúka stb. Tehát bőven van mit adni neki, én télen is megtudtam oldani amikor kicsik voltak ( mostmár teleltetem őket ).


Ha tudtok neki nagyobb helyet biztosítani, akkor legyen nagyobb, nagy helyet szépen és természetesebben be lehet neki rendezni. Ültessetek be neki fűcsomókat, rakjatok be fadarabokat, nagyobb köveket stb, amikkel a természetben is találkoznak.

2018. ápr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sokféle alommal próbálkoztunk már: kezdetben sok ideig volt kókuszrostja, aztán az olvasottak alapján sütöttünk ki neki földet és azt raktuk be. De mind a két alkalommal az volt a tapasztalat, hogy iszonyat poros mindkettő, ha nedvesítem akkor meg a felszíne lesz sáros...


A tekim meg eléggé mozgékony, ha olyan kedvében van képes órákig mászni az üveget és homogén halmazt képezni a szárított füvéből és alomból.

Eddig ez a fenyőkéreg tűnt a legjobbnak: nem porzik, a legkevésbé tudja összekeverni a fűvel.

Egyébként erről van szó:

[link]

Biztos, hogy ez rossz neki? Nekem eddig ez tűnt a legjobb alomnak az eddigiek közül.


Sajnos nagyobb terráriumot nem tudnánk hova rakni, így most még egy darabig marad ez.


Kezdetben azért kezdtünk el kísérletezni más alommal, mert egy ideje sípol néha ha hevesebben vesz levegőt. Volt már állatorvosnál is, ő arra tippelt, hogy beszívja az alomban lévő port (akkor még kókuszrost volt neki), akkor váltottunk földre, de az még porosabbnak bizonyult. Most is sípol picit, de remélem majd elmúlik idővel (pár hete ébredt téli álomból).


Nem hiszem, hogy tisztította volna magát, eléggé agresszíven csinálta: mint ahogyan a kedvenc ételeit, úgy csipkedte magát tényleg erőteljesen és lendületesen, de azóta nem csinálta. :/

2018. ápr. 5. 02:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, biztos hogy nem jó. Fent le is írtam, hogy miért (2. vagyok).

Azt kihagytam, hogy a görög teknősök a magas páratartalmat kedvelik, ezért naponta egyszer-kétszer párásítani kell náluk. Ezt lehet egyszerű kézi permetezővel is, amiben langyos víz van. Ha nem öntesz egy helyre rengeteg vizet, nem lesz hirtelen sáros. Ja, és a földet ajánlott fél évente cserélni.

Ha gondolod, beléphetsz a Teknősbarátok Facebook csoportba is, oda tölthetsz fel képeket és videót is, és ott lehet, hogy jobban tudnak segíteni. (Olyan képet tölts fel, ahol már földön vannak, mert egyébként a rossz aljzatra fogják fogni.)

2018. ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, naponta 1-2x kell párásítani, de nem szabad túlzásba vinni sem.

Ha sípol, ott szerintem betegség ( megfázás ) játszik szerepet.

Nálam is kb.3 hetente porossá válik a föld, ilyenkor kiszoktam venni mindent a terráriumból, és felkeverem nekik vízzel, ügyelve, hogy ne sarat csináljak, hanem csak nedves földet, majd vissza minden.

2018. ápr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!