Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi történik ha megmar egy...

Drazicc kérdése:

Mi történik ha megmar egy magyarországon élő Keresztes Vipera?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki akit már megmart? Vagy ismer olyat/hallott olyanról akit már megmart? Tudom, hogy nem halálos, de gondolom egyáltalán nem kellemes. Kell orvoshoz fordulni?
2018. ápr. 8. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy milyen tüneteket okoz a mérge azt nem tudom, de orvoshoz mindenképpen menni kell vele, mert egy tetanuszra szükséged lesz
2018. ápr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, elfelejtettem leírni, hogy csak érdeklődésből kérdezem, ha engem mart volna meg máris a mentőket hívtam volna
2018. ápr. 8. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Google keresés másfél perc. Rövidebb ideig tart megtalálni, mint kiírni ide ezt a kérdést:


A kígyó félénk, rejtőzködő életmódja és alacsony példányszáma miatt marása rendkívül ritka, ráadásul a rövid méregfogakból kifecskendezett, kevés, gyenge méreg hatása megközelítőleg egy méh csípésének felel meg. Erős szervezetű emberekre ártalmatlan, de egyébként is legfeljebb gyenge rosszullétet, kiütést okozhat, így marása ellen szérumot sem készítenek. Halálos marásról nem tudunk, ám az esetleges allergén reakciók miatt a kígyómarással mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni.

2018. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen mindent elolvastam róla mielőtt kitettem a kérdést, tapasztalatokra voltam kíváncsi.
2018. ápr. 9. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!