Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pézsma teknős tartásáról...

Pézsma teknős tartásáról szeretnék érdeklődni! Most vettem egy állatkereskedésből egy elég kicsi példányt és még nagyon kezdő vagyok? Ilyenekre gondoltam, hogy akváriumterrárium mérete, víz melegítő és szűrő fontossága?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 18. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Akvaterrárium minimum 200-500 literes legyen, és (nevéből adódóan) kell szárazföld is bele. Ebbe aljzatnak használhatsz folyami homokot. Szűrő elengedhetetlen, kisebb korban a vízmelegítő is. Ha bent tartanád egész évben, szükség lesz uv lámpára is (uv fény elengedhetetlen, az ablaküveg nem engedi át). Fagyasztott hallal kell etetni, a legtöbb állatkereskedésben kapható ételnek nincs elég vitamintartalma.


Ennél persze ez összetettebb, csak a legfontosabbakat írtam ki. Ha tapasztalt teknőstartókkal szeretnél beszélgetni, teknősöd van, mindenképp lépj be a Teknősbarátok csoportba! Ott sok mindenben tudnak segíteni.

2018. ápr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sosem értettem, hogy miért megvétel UTÁN érdeklődnek a tartásukkal kapcsolatban. Ez kb. olyan, mintha építkezne az ember, még nincsenek meg a falak, a tető, nincs semmi, de már viszi be a bútorokat.

Mint mindenre, erre is fel kell készülni, ha jót akarunk az állatnak! Ilyenkor szoktak koppanni, hisz egy kis teknős 3-6ezer egy kereskedésben, és megvannak hökkenve miután utánanéznek, hogy egy nekik való megvilágtás mindennel együtt közel 20.000Ft, + egy nagy akvaterrárium is legalább 40-60ezer ha nem több, és még nincs kaja, nincs kimászó, nincs benne víz, nincs aljzat, nincs benne vízinövény, és már közel vagy több mint 100ezernél járunk, pedig csak egy pár ezres teknőst láttunk a boltban. Ezért tartják szerencsétleneket rossz körülmények között, majd megunják,(vagy a teknős szervezete felmondja a szolhálgálatot rengeteg szenvedés után) és elengedik, ahol vagy kipusztul, vagy kiszórítja a hazai mocsári teknőst.



Ahogy az előttem szóló leírta, érdemes csatlakozni közösségi oldalakon lévő teknősös csoportokban, ott sok hasznos tanáccsal tudnak szolgálni.

2018. máj. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!