Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi a baja a teknősömnek?

Mi a baja a teknősömnek?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves nőstény sárgafülő ékszerteknősöm. Szép nagy akvaterráriuma van, sokat tud úszni, van melegítője, van szigete, lámpa, mindene megvan. 15 évig semmi baja nem volt, szívesen volt a helyén, időnként (takarításkor) pedig kivettük sétálni, akkor is elvolt. Azonban nagyjából 1-2 hete teljesen meghülyült. Elkezdett kimászni a helyéről, és ha visszarakjuk, hisztizik. Már ott tartunk, hogy nem hajlandó egy kis időt sem a helyén tölteni, csak a lakásban. De tudom, hogy nem tesz jót az ízületeinek az állandó lakásban való sétálgatás, meg hát ő alapból víziteknős, tehát legalább egy kis időt vízben kellene töltenie.

Gondoltam arra is, hogy mi van, ha tojást akar rakni, ezért berendeztem neki egy dobozt földdel, de az se tetszik neki, kimászik akkor is, ha magára hagyom. Amúgy nem gubbaszt különösebben, jó az étvágya, viszont aggaszt, hogy nem nagyon iszik.

Gőzöm sincs hogy mi lehet a baja, szerintetek?


2018. máj. 10. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
25 éves, vörösfülű ékszerteknősöm van, ahogy bejött ez a meleg, ő is szívesebben van szabadon a lakásban, mint a helyén. Ugyanez a zörög, kimászik... Én napközben hagyom neki, délután/estefelé mindig megkeressük, és vissza a helyére. Enni ő is eszik rendesen, bár kevesebbet, mint télen. :O
2018. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne vegyétek ki a helyéről, mert ezzel ártatok neki a legtöbbet. Nem hiszem, hogy ki akarna jönni, lehet, hogy csak kicsi a helye, vagy kaját akar csórni.


Kérdező: Szerintem valószínű, hogy tojást akar rakni. Nem tudom, hogy ezt hogy lehetne megoldani, de ha csatlakozol Facebookon a Teknősbarátok csoportba, ott sokan tudnak segíteni.


1. válaszoló: nagyon rossz, amit csináltok! Egyrészt, ahogy a kérdező is írta, a padló vagy szőnyeg tönkreteszi az ízületeit. Másrészt, ő ezt egyáltalán nem élvezi. Stresszes neki, ezért futkos mindenfele. A folyamatos stressztől drasztikusan levesebb ideig élnek. Hidd el, nem kijönni akar. Lehet, hogy szimplán kicsi/koszos a helye, vagy éhes.


Egyébként mekkora akvaterráriumban vannak a teknőseitek?

2018. máj. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ööö... nem kicsi és nem koszos a helye. Ha nem vesszük ki, akkor magától kijön. A "drasztikusan lecsökken az élettartamát" egy 25 éves, makkegészséges teknősnél nem tudom értelmezni (ha megnézed, fogságban meddig élnek).
2018. máj. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az rég rossz, ha magától ki tud jönni. Úgy értettem, hogy a legtöbb teknős stresszes környezetben sokkal kevesebb ideig él. Az nem derült ki, hogy mekkora helyen van. Sokaknak egy 100 literes akvárium is nagynak számít. 20 év körüli élettartam még nem számít soknak. Igaz, a legtöbb fogságban tartott teknős nagyon hamar elpusztul, viszont ezek többnyire (sajnos) elkeserítően rosszul tartott teknősök. De mivel szívósak, ezek között is vannak, akik több ideig életben maradnak. Lehet, hogy nagyon jól tartod a teknősöd, de a sétáltatás a szobában attól még rossz ötlet, nem kéne terjeszteni is, hogy ez természetes és jó.
2018. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!