Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Hüllők

A kérdés

Mi a baja a 3 éves nelson teknősömnek? A terráriumában sok kis fekete féreg van:S mit lehet ellene tenni? :S

2010. jún. 17. 11:37  Privát üzenet  

A válaszok
takarítani .....

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2010. jún. 17. 11:45 Privát üzenet
Az a baja, hogy terráriumban van.

# 2/9Időpont 2010. jún. 17. 11:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

szoktam, de újra látok benne férgeket, lehet hogy bélférges?:S

# 3/9Időpont 2010. jún. 17. 11:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

akkor mibe tegyem?

# 4/9Időpont 2010. jún. 17. 11:53 Privát üzenet
Ha bélférges,akkor vidd állatorvoshoz!

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont 2010. jún. 17. 12:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

amúgy már elmúlt a bélférge vagymi, kb 2 hete. de kiváncsi voltam hogy mit válaszoltok

# 6/9Időpont 2010. jún. 17. 12:57 Privát üzenet

Sürgősen vedd ki a teknőst, és tartsd külön! Ilyenkor, ha takarítod először a vizet ne öntsd ki, hanem önts bele hippót! Mikor látod, hogy megdöglöttek ( a vízen úsznak ) kiöntheted! A díszeket ( köveket, homokot, műnövényeket ) hippós, forró vízben áztasd! Utána az akváriumot is így takarítsd ki! Többször is öblítsd át, nehogy a teknősnek baja legyen a vegyszertől! Ha még így is férges, akkor vidd el a tekit állatorvoshoz. Ha nincs semmi baja, de mégis férges, akkor vegyél új akváriumot, és díszeket!

Remélem segítettem valamiben! ÜDV: JVK

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2010. jún. 21. 10:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszi, már elmúlt a baja:D nem vettünk új akvárimuot, hanem alaposan kimostuk

# 8/9Időpont 2010. jún. 21. 13:47 Privát üzenet
Cass90 nevű felhasználó válasza:

Ilyen akkor fordul elő, ha nem elég higiénikus a környezet, sokáig nem lett takarítva.

A 6 év alatt nálunk is előfordult 2-3-szor, amikor csúszott a takarítás. A víztisztító szivacsába fészkelték be magukat, na azt kell rendesen kimosni és nem lesz baj. Nyáron, nagy melegben meg sűrűbben kell takarítani - mondjuk ez érthető. Ja, és a kajamaradékot amit otthagy esetleg ki kell szedegetni.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2010. jún. 27. 01:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az ékszerteknősöm farkából miért jön ki az a fekete dolog?
Találtunk az udvarba egy kb 5cm-es kis gyíkot. A háta barna és 3 fekete csík fut a hátán. A hasa fekete pöttyös, szélen barnás. Milyen fajta lehet ez? Védett?
Az udvarunkon már napok óta tapasztalom hogy 2-3cm fekete színű giliszta/féreg van. Felmásznak a falra meg minden hova, ha eltaposom akkor büdös lesz tőle, mi lehet ez mivel...
Az lenne a problémám hogy a görög tekim meg akarja enni a követ :S apro szemü kavicsot raktam az egyik felébe azt megeheti? és a fekete földtöl nem lesz baja a tüzépen vettem azt...
Milyen állat lehet? Hasonlít a gyíkra csak a szine fekete.
Találtunk egy olyan gyíkot, ami fekete színű a farkán egy halvány, fehér csík van, a hasa pedig narancssárga és fekete foltos. Szerintetek ez milyen gyík lehet? OO

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Hüllők rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!