Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szárazföldi teknőst szeretnék!...

Szárazföldi teknőst szeretnék! Leírnátok honnan lehet beszerezni?

Figyelt kérdés

Milyen teknős ajánlotok?Melyiket könnyebb/lehet tartani?

Tekik: Szenes teki,Görög teki,Karolinai doboz teki.



2018. júl. 6. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdésnek mindneképp görög teknőst javasolnék, hiszen ezt a kegkönnyebb tartani, és európai faj.

Tenyésztőktől tudod beszerezni, azt javaslom, hogy ne állatkereskedésből vedd, mivel sok helyen nem értenek hozzá és rosszul tartják őket. Remélem tudod, hogy ha jól tartod, életed végéig elélhet, és sokat kell vele foglalkozni.


Talán a legfontosabb, hogy gyomnövényekkel kell etetni, pl. pitypang, lóhere, csorbóka, útifüvek, stb.. Sokan azt mondják hogy gyümölcsöt is lehet nekik sdni nyugodtan, de egyáltalán nem, mivel hosszú távon kalcium hiányuk lesz tőle, és eldeformálódik a páncéljuk.


Minimum 2-3 nm-es helyen kell tartanotok, nyáron kinti kifutóban, télen lehet bent, de melegítő és uv lámpa is kell neki, az uv-t pedig fél évente cserélni kell.


Védett faj, fél évente vinni kell fotózásra, amíg 10 cm-es nem lesz, ekkor be kell chippeltetni, és többet nem kell vinni.


Párás helyet igényelnek, amikor bent vannak, párásítani kell nekik.


Ha kérdésed van, nyugodtan rám írhatsz. Itt van egy hasznos link, itt mindent megtudhatsz a görög teknősök tartásáról, és rendelhetsz is tekit:

[link]

2018. júl. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm szépen!Már mindent tudok róluk.Felhívtuk a tenyésztőt és görög tekim lesz.De lesz két kérdésem. 1. Azt olvastam hogy nem lehet őket parkettára tenni mert tönkre mennek az izületeik.Ágyra vagy ilyesmi tárgyakra lehet őket tenni? 2. Amit mondtál hogy párásítani kell leírnád hogy azt hogy oldom meg?Kell párásító?Ja és Fodor Atillától lesz.
2018. júl. 10. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, ágyra se sok ideig, viszont nagyon kis ideig néha kiveheted őket. Én azt szoktam csinálni, hogy amikor jó idő van kint, kiteszem a földre és ott szoktam nézni, így nem lesz baja az izületeinek, és az egész udvarban tud sétálni egy jó 1-fél óráig. (:

A párásítást pl. úgy oldhatod meg, hogy veszel ilyen kis (fél literes) szórófejes permetezőt, és ezzel naponta langyos vízzel befújod a terráriumban a földet és a tekit is. Így nem fog porosodni a föld se.


Nagyon jó dolga lesz nálad a tekinek, sok sikert a tartásához! (;

2018. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Ez jól esett!!
2018. júl. 13. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!