Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Királypiton tartásához mire...

Királypiton tartásához mire van szükség, hogyan kell tartani?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár hónapban youtube-on amerikai tenyésztők videóiban beleszerettem ezekbe az állatokbe :) Koliban lakom (ahol lehet bármit tartani) és nagyon hiányzik egy állat jelenléte.


Amik hirtelen eszembe jutottak:

Hímet vagy nőstényt tartani jobb? Főleg az jutott eszembe, hogy ivarzáskor nem lesz-e baja, ha nem történik meg?

Nem baj, ha egyedül van tartva?

Honnan lehet a táplálékot neki beszerezni? Lehet eleve elhult egeret kapni vagy úgy kell nekünk megölni?

A videókat, amit néztem “dobozban, fiókokban” tárolják a kígyókat, máshol azt írják, hogy terráriuk kell. Hogy érdemes/kell tartani?

Más hasznos infónak is nagyon örülnék :)


2018. júl. 15. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy.

nem, sőt, egyedül is kell.

nagyobb kisállatkereskedésekben lehet kapni fagyasztott egeret, de tudtommal rendelni is lehet.

a műanyag olcsóbb és csúnyább, azok használják, akiknek sok a kígyójuk. Kedvencként tartva szerintem jobb a rendes terrárium (akvárium semmi féle képpen, kiszökik).


Nem tudom milyen nyelven nézted a videókat, de feltételezem tudsz angolul. Ezeket a csatornákat tanulmányozd át:

https://www.youtube.com/results?search_query=snake+discovery


https://www.youtube.com/channel/UCGbucbSHyvY4uuqwLfYY5eA


sok kérdésre választ kaphatsz, sok sikert a kígyóhoz :)

2018. júl. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos a két csatorna, amit küldtél :) Köszönöm!


Felmerült még néhány kérdés:

Lakótársaimat érdekli, hogy van-e szaga a királypitonoknak. Én úgy gondolom, hogy szagtalanok, de tapasztalat érdekelne.

Állatorvosi ellátás területén milyen szükségleteik vannak? Kell őket vinni?

2018. júl. 21. 21:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden állatnak van szaga ha nem takarítják. Bár én amúgy koliba nem igazán vinnék állatot (gondolom haza is szoktál járni és a hurcolászás fölösleges stressz az állatnak..) Állatorvoshoz nem igazán kell vinni, már ha jól van tartva.. A Snake discovery tárgyalja a betegségeket, illetve hogy mit kell tenni.. esetleg még itt nézz szét: [link] D egyébként semmi veszettség elleni oltás nem kell neki.
2018. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ritkán járok haza, kb 2szer egy félévben. 3 napot ki bír egyedül nem? Legalábbis nekem ez jött le a videóból.
2018. júl. 22. 08:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyik oldalon azt olvastam, hogy el kell vinni egy kivizsgálásra, gyűjtsük össze a székletet és azt is megvizsgálják.
2018. júl. 23. 10:09
 6/6 anonim ***** válasza:
végülis gondolom nem gond ha elviszed. Én még egyszer sem voltam az enyéimmel orvosnál, és köszönik, jól vannak.
2018. júl. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!