Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősöket kiszabad venni...

A teknősöket kiszabad venni az akváriumból "játszani"?

Figyelt kérdés
Úgy értem csak rárakni az ágyra nézni hogy mászik,kézbe venni..szabad őket vagy túl nagy stressz nekik,és számukra ez kinzás lenne?(kis mértékű teknősre gondolok)

2018. júl. 24. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Az egyik ismerősöm sokszor kivette a teknősét. Volt neki egy kis labdája, és mindig a folyosón gurította/kergette.
2018. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pézsmateknősre gondoltam,azt elfelejtettem írni
2018. júl. 24. 23:47
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Jól írtad. Túl nagy stressz.
2018. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt nagyon stresszes nekik, és a stressz miatt sokkal kevesebb ideig élnének, másrészt ízületi betegségeket kaphatnak, és megfázhatnak a hőmérséklet különbség miatt, valamint huzatot kaphatnak, és begyulladhat a szemük, elpusztulhatnak. A legjobb, ha csak nézed őket az akváriumban, vagy csináltok nekik egy nagy kerti tavat, és akkor az udvarban sétáltathatod. (:
2018. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Nálunk 4 ékszerteknős van. Semmelyikük sem szeret nagyon kijönni játszani. Persze mindegyikkel jóban vagyok és soha sem harapnának meg, de leginkább akkor akarnak kijönni ha ételt akarnak.


Ilyenkor néha kivesszük őket és sunyiban 1db szívmixet oda tolunk ha nagyon megsajnáljuk őket, de amúgy megfelelő étrendük van (hínár, hal, szívmix) megfelelő időközönként. Meg egy kicsit kövérek is szóval nem halnának éhen, csak a saját megnyugvásunk miatt néha kedveskedünk nekik.


Meg ezen kívűl napozni szoktuk kivenni őket, mert van egy elkerített részük ahova oda süt a nap. Az infralámpa is jó, de az igazi nap az igazni.


Csak úgy basztatni a békát, meg "játszani" nem szabad kivenni.

2018. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!