Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hol lenne a legjobb helye a...

Hol lenne a legjobb helye a teknősömnek?

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves görög teknősöm, és mostanra már eléggé bebizonyosodott hogy rossz gazda vagyok. Mindig az utolsó pillanatban jut eszembe hogy enni adjaki neki, amikor szerencsétlen már alszik, meg folyton rosszul érzem magam amiatt, hogy szegénynek egy unalmas terráriumban kell élnie az életét mivelhogy nincs udvarunk, meg úgy egyébként nem szeretném már a gondját viselni, azt szeretném hogy olyan helyre kerüljön ahol jól érzi magát és foglalkoznak vele, mert én hiába határoztam el már ezerszer, hogy jobban odafigyelek rá, nem lett sok változás.

Szóval mit tegyek? Hova vihetném? Mi lenne a legjobb neki is, meg nekem is?



2018. aug. 6. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha biztosan jó gazdát szeretnél neki, próbálf ismerősnek ajándékozni. Ott esetleg nyomon tudod követni a sorsát.
2018. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hím vagy nőstény? Lépj be facebookon a Teknősbarátok nevű csoportba! Itt elsősorban görög tekikkel foglalkoznak. Ha kiposztolod, hogy el szeretnéd ajándékozni, mert nem tudod megfelelően gondját viselni, biztos lesz rá jelentkező!
2018. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy 11 éves görög teknősöm, és mostanra már eléggé bebizonyosodott hogy rossz gazda vagyok.


Mostanára? Gratulálok, te nagy valószínűséggel 11 éve kínzol egy teknőst.


"Mindig az utolsó pillanatban jut eszembe hogy enni adjaki neki, amikor szerencsétlen már alszik"


Szóval akkor gyakorlatilag alig kap enni?? Hogy lehet ezt elfelejteni?


"folyton rosszul érzem magam amiatt, hogy szegénynek egy unalmas terráriumban kell élnie az életét mivelhogy nincs udvarunk"


Ne csak rosszul érezd magad miatta, mert az nem segít semmit. Csinálj neki egy 2-3 nm-es benti terráriumot uv és melegítő lámpákkal, föld aljzattal, búvóhelyekkel, fűcsomókkal, és jól fogja érezni magát.


"meg úgy egyébként nem szeretném már a gondját viselni, azt szeretném hogy olyan helyre kerüljön ahol jól érzi magát és foglalkoznak vele"


Akkor mi itt a kérdés? Lépj be a "Teknősbarátok" Facebook csoportba, és írd ki, hogy el szeretnéd ajándékozni. Te egyáltalán nem foglalkozol vele, pedig egy teknősnek nagyon sok odafigyelésre van igénye. A tiéd valószínűleg szenved, mert ha megetetni sincs időd, valószínűleg párásítani se párásítassz neki, lehet, hogy nem is jó kajával eteted, mert ha a kaját nem akarod neki odaadni, akkor valószínűleg nem mész el gyomnövényeket gyűjteni neki. Gratulálok.. Kíváncsi lennék a teknősre, hogy még hány éve van hátra ezek után..

2018. aug. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ennél csak egy rosszabb teknős kinzó történetet ismerek, de ott legalább hamar meghalt szegény.


Az okos emberek a Balatonon felszedtek egy kicsi mocsári teknőst, majd egy fekete vöröben kirakták az erkélyre a nyár közepén ....


Gondolom mondanom sem kell, hogy pár napon belül meghalt szegényke a melegben.


Elozoek jol leírták a facebook csoportokat. Ott biztosan találsz valakit, aki szívesen befogadná.

2018. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!