Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tart valaki leopárdgekkót?...

Tart valaki leopárdgekkót? Írnátok pár infót? 16/l

Figyelt kérdés

A tartásáról. Igazából sok helyen olvasgattam, de mindenhol mást írnak, milyen talaj jó nekik, egyedül avagy párban, stb.

Azt például nem is találtam, hogy hogyan kell etetni. Mármint milyen gyakorisággal, mennyit és pontosan mivel.

Akkor még a lamparol szeretnék kérdezni, hogy milyen kell, mert az allatkereskedesben pl. nem is volt nekik.

Takarítás érdekelne még, milyen gyakorisággal?

A terrárium tetejét le kell zárni? Olvastam, hogy kimaszik, de más meg azt mondja, hogy szelloznie kell.

Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, de ha tudnátok linkelni nekem egy oldalt, ahol tényleg jól leírják ezeket is, már annak is örülnék!:)



2018. aug. 18. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
2018. aug. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia nekem van leopárdgekkóm én például viaszmolylárvával és tücsökkel etetem de a viaszmolylárvát nem szabad gyakran mert az ártalmas lehet de kis mennyiségbén pl het 6db az jó neki a tücsökkel hetente 2ször etetem és 10 darabot egy alkalommal víz mindig legyen neki elég.

A miénknek nincs külön lámpája csak melegítője ez egy melegítőlap amit a terrárium aljára lehet helyezni hetente elég takarítan vagyis kiszedni a ketrecből az ürülékét ami egyszerü mert általában egy helyre végzi a dolgát. 2havonta kicseréljük a kövét a kővel óvatosan mert ha túl apró szemcsés akkor lenyelheti és az rosszat tesz neki.

A terrárium tetejét jobb lezárni mert okos a grkkó jó ha ráccsal van lezárva mert akkor szellőzik van erre külön terrárium.

Ja és lehet venni vitaminport az jó hogyha hetente egyszer a tücskökre szórunk olyat

2018. aug. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!