Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A Jurassic parkban meg a...

A Jurassic parkban meg a wördben tényleg mutánsok a dínók?

Figyelt kérdés
a primeval online dínós oldalon olvastam tényleg igaz? :O én egész eddig abban a hitben voltam hogy így nézhettek ki a valóságban is mint a filmben

2018. aug. 24. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az első Jurassic Parkban és a 2015-ös Jurassic World-ben is elhangzik, hogy mindig más állatok DNS-ével töltögették ki a ,,réseket", tehát tulajdonképpen a filmben lévő összes őslény hibrid.
2018. aug. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valamint a valóságban valamelyik állat nem is hasonlít arra, ami a filmben van. Erre egy jó példa a Velociraptor. Teljesen egészében tollatlan, a csuklói töröttek, és még a koponyájának alakja se stimmel...
2018. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként az is ordas nagy baromság hogy béka meg tintahal DNS-sel tömték be a „lyukakat”. Ha a valóságban eljutnánk idáig akkor strucc/emu/kazuár DNS-t használnánk.
2018. aug. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tényleg hülye trollok a primeval online oldalon lévő emberek amúgy? Egy jurassic park csoportban olvastam.
2018. aug. 25. 00:00
 5/12 A kérdező kommentje:
ezért voltam bizonytalan hogy hiteles információ e
2018. aug. 25. 00:01
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem trollok. És teljes mértékben igaz.
2018. aug. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hibridek. a dínók nagyrésze teljesen máshogy nézne ki, ha tiszta DNS-t használtak volna. Ezt Henry Wu is kimondja.


https://www.youtube.com/watch?v=XaVcjYbO3B0

2018. aug. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Üdv!

Primeval Onlineról vagyok! Tudok az esetről, hogy „valaki” ennek nevezett minket. Illetve azt állítja, hogy szétment a blog csapata. Hát… napi szinten beszélünk. Mindenkinek van élete és különböző más elfoglaltságai. Erről ennyit.

Ismerem az illetőt. Pár éve internetes petíciót indított, hogy különítsenek el nemzetközi alapot (nem madár) Dinosaurus klónozásra. SG.hu „Dinoszurusz” topikban olvasható ez. Nem fogta fel, hogy nem lehet nem madár dínókat klónozni. Csak nyomatta a marhaságát. Hab és cseresznye a tetejére az volt, hogy ő nem elzárva, esetleg egy szigeten akarta volna tartani a dínókat… Ki akarta őket engedni a vadonba a kontinenseken, hogy növeljük ezzel a biodiverzitást. Nem az ember által kiirtott fajokat újra teremteni… nem. Olyanokat amiknek ma már nincs helye a természetben és garantáltan ökológiai katasztrófát okoznának.

És ez csak egy a sok marhasága közül.

Mi elfogadjuk, ha valaki másképpen gondolkodik. Ama illető nem. Sőt, ő viseltetik felénk gyűlölettel. Mi nem is foglalkoznánk vele igazából, mert minek? Ne etesd a trollt. Azt pl. megtudtam, hogy azért ellenőrzi a csoportjába jelentkező embereket, hogy ne legyen közük a Primeval Onlinehoz. Szal ha megtudja, milyen kérdést tettél itt fel, meg egyes „védik” a blogot, akkor te is, ők is ellenségei lesznek, mert csak.

Azt elismerem, hogy a blog kezdeti idejében sok kifogásolható dolog volt, csak mi fejlődtünk.


Nem mellesleg lesz hamarosan egy discord szerverünk, szeretettel várunk oda mindenkit.

2018. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti könyvben ez jobban ki van fejtve. Van benne egy fejezetrész, amiben Henry Wu leáll vitatkozni Hammonddal, hogy kezelhetőbbé kéne tenniük a dinókat a DNS-ük megváltoztatásával. Hammond ezt megtiltja, mert ő valódi dinoszauruszokat akar bemutatni, nem pedig génkezelt mutánsokat. Wu erre azzal reagál, hogy a park dinói eleve mutánsok, amiket különféle mai állatokból összeszedett DNS szakaszok segítségével klónoztak. A könyvben a klónozási eljárás hibáira is akkor derül fény, amikor felfedezik, hogy bizonyos dinoszauruszok szeme nem érzékeli a mozdulatlan tárgyakat.


Ahogyan mások is írták, a Jurassic Park/World-béli őshüllők kinézete és a valóság ég és föld. A JW rendezőjének egyik legelső bejelentése is az volt, hogy nem fogja "modernizálni" a raptorokat azáltal, hogy tollakat tesz rájuk, hanem megőrzi a már megszokott külsejüket. A többi JP/JW őslény is inkább úgy néz ki, mintha 80-as vagy 90-es évekbeli képeskönyvekből lépett volna ki, nincsenek nagyon összhangban a tudomány mai álláspontjával. A raptorok, a Dilophosaurus vagy a Pteranodon meg eleve olyan pontatlanok és annyi fiktív tulajdonsággal rendelkeznek, hogy azok még a filmek kiadásakor sem számítottak pontosnak.

2018. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tom Benko ***** válasza:
A könyvben ki is fejtik, hogy a lyukakat mindenféle más állatok DNS-ével tömik ki. Sőt, leírja Crichton, hogy felfedezték, hogy a dinók inkább madarak nagyrészt, mint hüllők. Van, amelyiket béka DNS-sel tömtek ki, na, ők szaporodnak és borítják a parkot.
2019. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!