Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen lámpák szükségesek...

Milyen lámpák szükségesek szakállas agámák számára?

Figyelt kérdés

Eddig van egy UV lámpám és egy melegítő/napozó lámpa. Kell ezen felül valami? És még érdekelne hogy ezeknek mikor és mennyi időt kell mennie? Az UV ról tudom hogy kb 10-12 óra szükséges egy nap. Viszont a melegítő lámpát nem tudom. Valamint ezeket ha este lekapcsolom akkor nem lesz baja Szellemnek? Tud normálisan aludni mindenfajta világítás nélkül?


A következő dolog: Nem eszik valami sokat. 4 hónapos. 2 napja hoztam el a kereskedésből. Valahol olvastam hogy ez lehet azért mert új a hely, mert évszakváltás van stb. Ma is úgy adtam neki 2 tücsköt, 1 lisztkukacot, egy kis almát és uborkát hogy csipesszel kellett odatuszakolnom neki. Szerintetek ez normális ilyenkor?


A válaszokat köszönöm.



2018. szept. 8. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nyáron vettem Oszkárt, az akkor még 13 centis kis szakállas agámát. Sima vadas, homokszínű, szürkés. Miért lenne baja a gyíkocskádnak attól, hogy este leoltod a villanyt? A Nap is lemegy éjszakára, mégse halt ki tőle egy állat se...

Nekem van sok tapasztalatom ezzel a gyíkfélével. Az előző teljesen előzménymentesen meghalt, míg dolgozni voltam.... Oszkár amúgy a tizedik szakim az életemben.



Na most akkor térjünk a lényegre: Én mindig csak fél napig hagyom felkapcsolva a lámpáját Oszkárnak. De nekem minden szakállas agámám sokáig élt, méghozzá UV lámpázás nélkül. Sok ért meg közülük még így is 20 évet. Ugyanis azt olvastam valahol, hogy nem feltétlen kell neki UVB fény, ha elég vitaminnal eteted. Én világ életembe úgy etettem a szakijaimat, hogy: betettem neki egy befőttesüveg-tetőbe D-vitaminos kalciumot(Profibb állatkereskedésekben megvásárolható, a neve: Tetra Fauna Repto Cal.) Ha hiányolja a szervezete, rárabol magától, minden további nélkül. Eledelként pedig tücsök, lisztkukac, kisebb sáskák, reszelt répa, fű, gyermekláncfű-levél, apróra vágott alma, -körte, -saláta adhatók. Kell hozzá betenni még egy befőttesüveg-tetőt, méghozzá itatóedénynek, meg hogy fürödjön, de azért leérjen a lába, mert nem túl jó úszók. Szeretnek mászni, ezért pár ágas-bogas faág is jól jön a számukra. FONTOS! A földet, köveket, faágakat sütőbe vagy mikróba fertőtlenítsd(amelyikbe jobban fér, abba rakd), addig hagyd benne, míg forró lesz(természetesen meg kell várni, míg kihűlnek)! Én a talajt(virágföld és homok keveréke)például egy pohárba tettem be a mikróba. Természetesen utána azért kimostam a poharat... :):)


Nem túl igényesek, könnyen szelídülnek, nem foglalnak el fél szobányi területet és még olcsók is(mind megvételileg, mind eltartásilag). Pedig azt mondják, a hüllőtartás luxushobbi, nem éppen olcsó. De a szakállas agáma, a leopárdgekkó és a csodagekkó kifejezetten olcsón tartható gyíkfajták!


Drukkolok, további jó szakizást!

2018. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja bocs, elírtam, a telefonom javítgat(Mobiltelefonról írok, és a mobcsim, amit kitalál, odaírja)!


Kell neki egy 10.0-ás Repti Glo izzó. vViszionylag olcsó és mégf keveset is fogyaszt, emmellett szuper a minősége!

2018. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi a "helyesírásomért", siettem
2018. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!