Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék gabona siklot de...

Szeretnék gabona siklot de amit kinéztem terráriumot az zárt és kivülre szeretném elhelyezni izzót amivel szeretném megmelegíteni nem -e repesztené szét az üveget? Hogyan tudnám megoldani mert nem szeretném belülre helyezni .

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Lámpa helyett használhatsz alulra felragasztható fűtőlapot. Nem repeszti meg az üveget, de elegendő meleget csinál a hűvös napokra. Azért ne egy fűtetlen helyre tedd a terráriumot télire.
2010. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egyszerű. Ha a terrárium szellőzővel van ellátva ami drótból van akkor fogsz egy agyag virág cserepet beleszereled az izzót és ráteszed a szellőzőnek egy pontjára. Így kívűlről világítod de nagy hőt is termel mivel úgy működik mint egy kájha;) Én is alkalmazom ezt a módszert több terrárium fűtésére. Bár a boáknál nekem belűlre van szerelve én az izzót a rácsra szereltem fel. Úgy, hogy a porcelán foglalat közé fogtam a rácsot. Igaz én exo terra izzót használok ami nagy hőt ad le alapból így nekem nem is kell hozzá cserép. A talajfűtő kisebb fogyasztású de nem utánozza a napot és egyértelmű, hogy minden kígyó szeret napozni és ezt nem pótolja ha a talajból kap meleget. Plusz ha a kígyó betúrja magát a talajba a nagyobb hő miatt meg is égetheti a lap.
2010. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na...azért a 12-15 wattos fűtőlap, kívülről felragasztva, nemigen fogja megégetni az állatot. :))
2010. jún. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!