Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért félnek az emberek a...

Miért félnek az emberek a kígyóktól? És miért utálják és pusztítják őket? Ráadásul rengeteszer mondják, hogy ez az egyedüli állat amitől félnek.

Figyelt kérdés
Mert szerintem semmi okuk sincsen arra,hogy féljenek tőlük.Ártalmatlan hasznos állatok.

2018. nov. 24. 15:42
 1/9 $$$$$ ***** válasza:
100%
Nem tudom . Nekem a kígyók a kedvenc állataim XD . De a többi hüllőt illetve kétéltüt is szeretem. Szerintem nagyon fenséges állatok és csodára méltók. De azért az tulzás hogy minden kígyó ártalmatlan XD . De ettöl még nem kell utálni őket...
2018. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert minden kígyóra azt hiszik hogy halálos mérge van és nem hajlandók utánanézni. Egyébként van aki így születik. Én imádom a kígyókat de ha velem szembe jön egy 1 mm-es pók akkor sikítva rohanok el.
2018. nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Már amelyik ártalmatlan. Igen sok fajuk komolyan ártalmas az emberre is nézve.

Az ellenérzés pedig ez utóbbi tény következménye, ugyanis evolúciós előnyt biztosított az őseinknek az ösztönös félelem a kígyóktól, hisz aki messzire elkerülte őket, nagyobb eséllyel maradt életben, mint aki nem. Ez az ösztön pedig a mai napig fennmaradt a legtöbb emberben.

2018. nov. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nem minden kígyó ártalmatlan.De a legtöbb igen.Főleg itt Magyarországon.
2018. nov. 24. 15:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És egy átlag ember egy random kígyóról szerinted meg tudja mondani, hogy mérges e vagy sem?
2018. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5-ös nyilvánvalóan nem,de ezért kell utána nézni.
2018. nov. 24. 22:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gaebrol megválaszolta neked. Ez evolúciós ösztön lényegében sokaknál. Ahogy pókoktól, stbtől való félelem is.
2018. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez az ösztön nem minden esetben igaz.Rengetegszer a belnevelés miatt félnek csak.
2018. nov. 27. 20:21
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es, pedig a pókok okozta halál elég ritka :D Főkeg amik nálunk vannak. Igazából még a fekete özvegy sem mondható halálosnak (kivéve persze, ha allergiás rá az ember). Tudtommal a legerősebb mérgű pók az a Brazíliai vándorpók, és valószínűleg ha meglátnék egyet, inkább felgyújtanám az egész erdőt :D


A kígyók esetében meg tudom érteni az ódzkodást, sok ártalmatlan fajta direkt olyan szokásokat/megjelenést alakított ki, amivel a mérges párjukat utánozzák, hogy így elriasszák a rájuk vadászó ragadozókat.

2019. márc. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!