Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyik kutyafajtát ajánljátok?

Melyik kutyafajtát ajánljátok?

Figyelt kérdés
kis termetű kutyust szeretnék szőrére napi max.20percet szánnék Napi2e.ü. Séta egy rendes (1órás)

2018. nov. 25. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Pl. bichon bolognese

Szerintem menj el egy állatmenhelybe és ott nézz körül. Szinte kizárt, h ott nem talàlsz semmit magadnak

2018. nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké köszi bichon is jó de az állatmenhelyekre is ránéztem nagyon aranyosak
2018. nov. 25. 21:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Bármelyik rövid szőrű, nem kifejezetten munkára szánt fajta, vagy keverék. Ha menhelyről vagy ideiglenes gazdától választasz, alaposan kérdezd ki őket a természetéről és a mozgásigényről, mert nem minden kutyának elég ez.
2018. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ajánlom a máltai selyemkutyát! Nem is kell neki sok séta, csak amíg elvégzi a dolgát, kb 20p séta elég neki. Szőre hosszúra meg tud nőni, viszont nem hullik! (legalábbis én észre se vettem) Ha rövid szőrűként tetszik, kutyakozmetikus megoldja neked, nem kell szórakozni vele. Nem vedlik, az is fontos ha lakásban lesz! Persze ez max áprilistól októberig lehet kint. Télen ha kiviszed nem árt beszerezni ruhát neki, AliExpressről fillérekért rendelsz, ott leírják a méretet is, cm ben meg van adva mekkora, célszerű lemérni a kutyust és úgy megnézni melyik lenne jó rá, de inkább eggyel nagyobbat rendelj az a biztos. Ha máltai selyemkutyát veszel mindenképp legyél körültekintő, hisz sok a szaporító, a normálisakkal nincs gond, viszont van sok felelőtlen hozzá nem értő. Láttam már a képeken fajtatisztának kinéző máltainak csúfolt kiskutyákat, 45 ezer forintért, az apja yorkshire/máltai/bichon keverék volt láthatólag, anyja pedig máltai valami közepes termetű kutyával keverve. 8 hetesen, oltás, féregtelenítés nélkül, persze törzskönyvre egyébként se számítottam. Simogatni se engedték, csak ha megvesszük. Elküldtem a jó anyjába hogy azt próbálja átverni, majd mentem egy másik helyre ahol viszont törzskönyves szülők 2. párosításából kiváló kölyök kutyákat vásároltam 50 ezer forintért, oltással, féregtelenítéssel, kölyök csomaggal. Törzskönyvet nem igényeltem, nincs rá szükségem.

A yorkshire terrierek is népszerűek, nem véletlenül. Fontos, hogy "mini" kiskutyák amik nem nőnek meg akkorára mint egy rendes, csak yorkinál vannak. Sok máltai hirdetésnél láttam ilyet hogy "máltai mini selyemkutya" de ilyen nem létezik, valószínűleg yorkival van keverve.

Talán a csivava még, de az nagyon ugatós.

2018. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy ha nem lényeges az hogy hullik e a szőre nyugodtan mehetsz menhelyre is. Nálunk a nagyobb kutyák akik voltak kinti/benti életmódot éltek, vedlés idején rájöttünk hogy kívül tágasabb a sok szőrnek, ráadásul nem is voltak hosszú szőrűek.
2018. nov. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy a kutya nem hüllő?

Több választ fogsz kapni, ha a kutya kazegóriába írod ki a kérdést.

2018. nov. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Véletlen írtam a hüllőkhöz tudtam h szólni fog valaki
2018. nov. 27. 19:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Csivava

Yorki

Bichonok

Mopsz

Francia bulldog

Sicu

Palotapincsi

Törpepincser

2018. nov. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!