Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 3 éves görög teknős egy pár...

3 éves görög teknős egy pár hónapossal? Normális?

Figyelt kérdés
Már 3 éve van egy görög teknősöm, most vettem mellé egy kicsit. Néhány hónapos. A nagy harapdálja a kicsit, valamint rámászik, mintha párosodni akarna. A kicsi pedig menekül.. Ez mennyire normális? Nem lesz tőle baja a kicsinek?

2018. dec. 4. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel 3 évig gondolom egyedül volt a másik, így betolakodónak tartja szerencsétlent. Sajnos elkövetted azt a hibát, hogy sokkal kisebb teknőst vettél mellé, ami nem túl előnyös a kicsire nézve! Gondolom a terrárium sem lehet nagy, ha ennyire védi a nagyobb a kicsitől.. ( A 3 éves szerintem körülbelül 10-12cm lehet, a pár hónapos meg pár centi, ezeknek jelenleg minimum 100*50-es terrárium lenne megfelelő, természetesen ezt növelni kell, ahogy nőnek a teknősök. Minél nagyobb, annál jobb. )

Legjobb az lenne, ha elkülönítenéd őket, és folyamatosan szoktatnád őket egymáshoz. Hátha segít, de sajnos benne van a pakliban, hogy a nagy nem fogja megtűrni a későbbiekben sem.

Nem párosodni akar, hanem így adja tudtára a másiknak, hogy ő itt az "úr".

Ha a későbbiekben sem jönnek ki, akkor végleg el kell különíteni őket, ameddig bent vannak egy bezárt kicsi helyen, nyáron ha van kifutód, akkor ott lehet már lesz akkora terület, hogy elviselik egymást. Amennyiben nem, és nem akarsz 2 terráriumot berendezni, akkor valamelyik teknőstől meg kell válni.

2018. dec. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már tervben a terrárium bővítése, valamint tegnap este különválasztottam őket. Köszönöm a segítséget! :)
2018. dec. 5. 16:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként ha valakit érdekel, összeszoktak. Eleinte néhány órára raktam össze őket, aztán éjszakára is, és teljesen jól elvannak. 2 hét volt maximum, mire összeszoktak.
2019. szept. 22. 20:50
 4/5 anonim válasza:
Ha nőstény 3 éves teknősöm mellé vennék egy pár hónaposat, akkor az hím vagy nőstény legyen, vagy hadjam a francba az új teknőst?
2022. aug. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
szia! (4.) Nem tudom, mennyire aktuális a kérdésed még, de azt mondják, hogy egy hím teknős mellé kb 2-3 nőstény kell, hogy ne piszkája őket agyon. Ebből kiindulva mindnképp jobban jársz, ha nőstényt veszel mellé, de ugye kicsi teknősöknél még a nemüket nem lehet megállapítani. Szerintem egyébként ez "egyénenként" változik. Sajnos a teknős (akkor 3 éves, nőstény), aki a kérdésben szerepelt, azóta elpusztult. A kisebb teknős mellé (ő is nőstény), aki akkor szintén 3 éves volt, vettem két kicsit, akik akkor keltek ki, és náluk semmilyen hasonló probléma nem merült fel, nagyon jól megvannak azóta is egymással. Most már a kicsik is 1,5 évesek. Persze a terrárium is 2x akkora azóta. Meg kell őket figyelni, ki kell tapasztalni.
2023. jan. 10. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!