Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Megvázott a teknősöm?

Megvázott a teknősöm?

Figyelt kérdés
Van két kb. 7 hetes (szárazföldi) görög teknősöm. Evésnél vettem észre, hogy az egyik "cuppog". Miután evett, kivettem a kezembe, és hallottam, hogy levegővételnél cuppogott. Később (kb. fél óra múlva) újra meghallgattam, ugyan úgy cuppogott, csak kicsit halkabban. 2 napja nincs túl jó étvágya, pedig ez előtt nagyon aktív volt és sokat evett. Most viszont eszik pár falatot és elbújik. Megfázhatott? Ha igen, mit csináljak vele? Nemhiszem hogy a szüleim elengednének vele állatorvoshoz...

2018. dec. 7. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Pedig hozzáértő állaotorvos nélkül ne tudsz mit csinálni. Minek vállatok állatot, ha utana nem gondoskodtok róla (szüleidre értem) m
2018. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hány fok van a terrárium hidegebb és melegebb végében? Milyen fűtés/világítás van nekik? Van-e és milyen UV csöved?

Mivel eteted őket? Milyen kiegészítőket kapnak? Milyen talaj van alattuk?

Valószínűleg meg van fázva és/vagy tüdőgyulladása van... a fent felsorolt körülmények valamelyike nem megfelelő, emiatt kaphatta.

tényleg vidd orvoshoz, mert egy ilyen kicsi állat nagyon, nagyon hamar el fog hullani.

2018. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, vidd orvoshoz. Felülsz egy buszra, aztán mehetsz. A tekit elég egy dobozba rakni.
2018. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előttem hozzászólóknak!

Ahogy írta a második, valószínű, hogy valamit nem megfelelően, vagy egyáltalán nem jól kapott meg a teknős tőletek.

Alapból érzékenyek a teknősök, főleg, hogy még baba teknősről beszélünk.

Valószínű megfázhatott. Azért szívesen leülnék beszélgetni a szüleiddel, hogy mégis mi a francért nem engednének el vele állatorvoshoz, ha egyszerűen beteg az állat, amiért ők vállaltak felelősséget ( gondolom nem te vetted, ha tőlük függsz ).

Sokan azt hiszik olcsó, és egyszerű egy teknős tartása. Pedig ez egyáltalán nem így van.

Kell nekik egy nagy terrárium. Ebben csak és kizárólag kerti, vagy erdei föld a jó, más NEM. Nem árt pár búvóhely, fűcsomók, nagyobb kövek amit nem tud lenyelni, pár fadarab. (Ezeket még kirándulás közben is be lehet szerezni). Kell a terráriumba egy etető, illetve egy itató tál. Naponta legalább 1x adj neki friss vizet.

Etetés: Csak és kizárólag kinti gazokkal szabad etetni. Például: tyúkhúr, gyermekláncfű, útifű, lóhere, fehér here, szarvaskerep, kerti árvácska stb. Zöldséget, gyümölcsöt tilos adni a teknősnek, mivel teli vannak vegyszerekkel, cukorral, ami a teknősre nézve ártalmas!

Kell nekik egy melegítő, illetve egy UVB lámpa, aminek az égőjét 3 havonta ki kell cserélni újra. Hiába világít, annyi idő alatt ki megy belőle a sugárzás, amire a teknősnek szüksege van.

Naponta legalább 1-2x érdemes párásítani a terráriumot. Ezt egy spricni-vel meg lehet oldani langyos vízzel. Fontos, hogy ne olyat használj, amiben előtte vegyszer volt. Pár száz forintért lehet venni, szinte bárhol. Párat elég fújni vele naponta, fontos, hogy ne áztass.


Ezt azért olvasgasd át még ezek mellé: [link]

Érdemes csatlakozni közösségi oldalon a Teknősbarátok, illetve a Görög teknős tartók baráti köre - Testudo hermanni csoportba, ott is hasznos tanácsokat tudsz még ezeken kívül kapni a későbbiekben is.



Amennyiben nem tudjátok megadni a teknősnek azt, amire szüksége van, ne kínozzátok tovább, hanem keresni kell neki olyan gazdit, aki elviszi állatorvoshoz ha beteg, és normális körülmények között tartja.

2018. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!