Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gekkó tartás magas páratartalo...

Gekkó tartás magas páratartalom melett?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 90x45x90 es terráriumban (inkább viváriumban) tartani leopárd gekkót.

DIY 3D-s hátteret készítenék vízeséssel és egy pici tóval lent. És inkább "dzsungel" növények lennének mint kaktuszok.

Csak az a helyzet hogy a gekkónak 20-40% közt kell lenni a páratartalomnak.

Én szerintem ilyen vízesés melett ez magasabb lenne. (a terrárium jól szellőzik, meg ha úgy adódik be tudok építeni ventillátort is)


Vagy inkább ilyen körülmények közt legyen inkább sisakos kaméleon? (50-65% pára)



2019. jan. 1. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
A leopárd gekkó tüdeje ilyen páratartalom mellett igen gyorsan felmondaná a szolgálatot, vedlési problémákat okozhat illetve penészedhet a bőre. Olyan lenne neki, mintha neked egy szaunában kellene élned, csak szenvedne.. Szerintem ilyen környezetben jobban járnál pár nyílméreg vagy leveli békával.
2019. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Értem. Béka kilőve. Milyen hüllők jöhetnének még szóba? Inkább esőerdei mint sivatag
2019. jan. 3. 16:26
 3/8 anonim ***** válasza:
anolisz, gekkó is lehet, csak nem leopárd (toké, vitorlás, madagaszkári, vagy más nappali gekkó, utóbbiakből egy 3-as csapat már elfér kényelmesen
2019. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. A Tokee melett érvelek
2019. jan. 3. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Vigyázz velük, rettenetesen agresszívek.
2019. jan. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
majd kesztyűvel :P
2019. jan. 5. 10:23
 7/8 anonim ***** válasza:

A madagaszkári nappali könnyeben tartható. nekem volt, most leopárdom van(1 hím), de régen volt 3 db madagaszkárim, és ilyen körülmények voltak, hát 15 évig el is értek. Mert ugyanis jól tartottam őket, és szelídek is voltak, bár eleinte haraptak, de hamar megszokták, ha pl. takarításkor ki kellett halásznom őket, és áttenni 1 dobozba pl.



De most a leopárdgekkón kívül van 1 zöld leguán hímem is, meg 2 nyulam és 3 macskám. A legunak is hasonló körülmények kellenek, bár jóval nagyobb(min. 200x100x200 cm-es)helyen. nálam akkorába van, de kijár, és csak aludni meg vécére jár be. Szelíd, 3 éves hím.


Régen is volt nekem egy, öregen kaptam, így nem sokat élt nálam sajnos, de azt is imádtam. Az is szelíd volt, őt úgy kaptam haveromtól, mint megunt jószágot.


Szerintem csak az hüllőzzön, aki előszöris jól meggondolta a velejárókat, pláne, ha akár 30 évig is elélhet az adott állat.

2019. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásodat. Már 3 Phelsuma Grandisom van. A melett érveltem végülis. Nagyon szépen nőlnek. Minden OK :)
2019. márc. 24. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!