Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárd gekkónak elhanyagolhat...

Evie Morgenstern kérdése:

Leopárd gekkónak elhanyagolható a tücsök etetésnél?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje szeretnék egy leopárd gekkót és csak egy dolog tart vissza, az hogy nagyon félek a sáskáktól/tücsköktől (tudom, hogy nem kéne mert nincs miért, de ez van) és bárhol olvasom mindenhol írják, hogy azt kell neki adni mert az a jó. Tényleg ennyire muszáj ez? Nem elég neki a lisztkukac meg valami más rovar?

2019. jan. 7. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lisztkukac a leggyengébb tápértékű eleségállat. Csak azon etetve előbb-utóbb hiánybetegségei lesznek a gekkódnak, vagy legalábbis nem fog hosszú, egészséges életet élni.

A tücsök a legjobb alapeleség, illetve még ennél is jobb a csótány, de nem hiszem, hogy ha a tücsöktől félsz, akkor ez sokban vigasztal téged...

Igazából 2 lehetőséged van:

1. Megbarátkozol az eleségrovarokkal,

2. valami más állatot választasz.

Minden állatnak vannak olyan igényei, amit mindenképpen biztosítani kell neki, és egy rovarevő hüllőnél a változatos, jól táplált (!) rovartakarmány ezek közé tartozik.

(Tehát pl. ha egyenesen a boltból hozott rovarokat csak úgy a zacskóból a terráriumba beborítod, az sem igazán jó megoldás, mert a legtöbb boltban semmivel nem etetik őket, vagy jóformán szeméttel... így olyan, mintha egy üres kitinvázzal etetnéd a gekkót, ami megint csak nem jó neki. a legjobb egy éjszakát vagy napot egy külön dobozban tartani az eleségállatot, és jó minőségű táplálékkal, zöldségekkel etetni, és így, tápanyagdúsan adni oda az állatodnak.)

2019. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen azt olvastam, hogy például azt hiszem a lisztkukacnak répát kell adni, de lehet neki adni ilyen speckó boltban vett kaját is, meg persze a kálciumpor. Amugy a csótányoktól nem félek, érdekes. És a csótány elég neki?

De persze azért egyszer kétszer erőt vennék magamon és vennék neki tücsköt(kb havi egyszer...max), mert tudom milyen fontos számukra a változatos étrend, de az 100%, hogy nem én adnám be neki a terráriumba :D

2019. jan. 7. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
csótányt kaphat minden második nap, aztán heti egyszer lisztkukacot, gyászbogár lárvát, selyemhernyókat és rózsabogár lárvát... igazéból minden megvan bennük (vitaminokkal) ami kell és gekkóknak ez elég is. Csótányt tenyészthetsz magad is, gekkóknak csokicsótányt szoktam, azoknak olyan jó a méretük illetve néha argentín gyerekeket szoktam bedobni (no offense, argentín csótány gyerekeket). Igazából a természetes élőhelyükön sincs túl nagy kínálat a kősivatagok cébéájában :/
2019. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
semmi tücsök... köszönöm :3
2019. jan. 7. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!