Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Normális ha valaki hüllőt...

Normális ha valaki hüllőt tart háziállatnak?

Figyelt kérdés
Szerintetek normális, hogy néhány ember gyíkot, kígyót vagy más ehhez hasonló állatot tart, mint "házi kedvenc"?? Azt hiszik olyanok mint a kutyák vagy a macskák? Szerintük a hüllőknek vannak érzéseik, és úgy gondolnak az emberre mint a gazdájukra? Örüljenek, hogy pl. egy nagyobb kígyó nem fojtja meg, nem marja meg vagy nem eszi meg őket (Ha valaki pl. Anakondát tart). Nem értem az ilyen felfogású embereket..

2019. jan. 17. 23:55
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
97%

Anakonda nem tartható kedvencként, mivel kritikusan veszélyeztetett faj.

Mérges hüllő csak speciális végzettséggel és kőkemény engedélyekkel tartható otthon, szigorúan betartva minden biztonsági intézkedést.

Aki hüllőt tart, az az én szememben igenis csodálatos ember. Rengeteg pénzt és időt áldoz a hobbijára, mert bizony a hüllőtartáshoz mindkettő kell, rengeteg.

Ne ítélkezz, mert más a pikkelyes állatokban gyönyörködik. Vond meg a vállad és haladj tovább. Jobb dolgod nincs?

2019. jan. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
97%

Nem megszokott, de normális.


Gekkókat, kaméleont, teknősöket àrtalmatlan siklókat sokan tartanak. Ha extrémebb, az se feltétlen nagy ügy.


Azt már annál inkább aggasztónak látom hogy egyeseknek mennyi idejük van másokkal foglalkozni

2019. jan. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
45%

Kígyóm van. Normálisnak érzem magam.


De miért lennék rosszabb, mint az, aki borjú méretű ebet tart lakásban? Harci kutyát, 40 kilós nőként normális? Nyulat babusgatni, miközben vidéken mi főzzük? Egy autó árát ebdokira költeni, mikor van a sintértelepen helyette 1000 másik? Lovagolni, mikor van autó?

2019. jan. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Nem kell rögtön támadni, csak feltettem egy kérdést,mert elgondolkodtatott egy videó amit ma láttam, amiben egy nő egy hatalmas Anakondát akar megfürdetni egy kádba, és a vastag, hosszú testét rakosgatja bele a kádba.. Szerintem ez nagyon beteges. Még a teknőst megértem, a kisebb siklót is talán.. De az ilyen nagy, ijesztő gyíkokat amik a függönyön lógnak, de az hagyján mert legalább azok nem veszélyesek, de a hatalmas kígyókat amik hangsúlyozom VESZÉLYESEK is, azokat egyáltalán nem értem meg, szerintem ez nagyon beteg dolog aki ebben gyönyörködik vagy ezt találja aranyosnak.. Nem éreznek az ember iránt szeretetet, nem szociális állatok, nem értem mit hisznek az emberek, és akkor jönnek a hírek, hogy így úgy rá támadtak az emberre stb., ha gyönyörködni akar benne, menjen állatkertbe, ezért van. Ennyi erővel tarthatna egy krokodilt is otthon, ha már Anakondát tart.. Nem értem miért nem elég egy kutya vagy macska vagy hörcsög vagy nyúl esetleg?
2019. jan. 18. 00:24
 5/43 anonim ***** válasza:
95%

Aki hüllőt tart, szerintem tisztában van vele, hogy nem kutyàt/macskát tart.

És igen, érzéseik vannak. Még a növényeknek is. Az érzelmek azok, amik megkérdőjelezhetőek lennènek, de azt még a kutyàknàl is megkérdőjelezik sokan.

Gazdakènt pedig egyetlen àllat sem gondol az emberre..

És akkor most én nem hozom fel azokat az érveket, hogy miért hülyeség az utolsó előtti mondatod, mert az #1es leírt mindent.

2019. jan. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
93%

Sokan szeretik az extrém hüllőket, én is. Miért szúrja a szemed az ilyesmi? Rádtámadt a kígyó a monitoron keresztül?

Amerikában nagy divat kajmánt és aligátort tartani, lakásban is. A leginteligensebb hüllők, megismerik a gazdájukat. Mi a bajod ezzel?

Túl sokat foglalkozol más dolgával, mindenki azt tart, amit akar.

Nekem 50 kilós nő létemre 2 staffim van. Na bumm. Ráadásul lakásban.

2019. jan. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim válasza:
93%
Minden hobbi teljesen normális.
2019. jan. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
93%
Kutyáknál se ritka hogy emberre támad.
2019. jan. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
93%

Ó, hogy enne meg egy anakonda :DD


Miért ne lenne normális? Mindenki azt tart amit akar. Attól mert neked nem szimpatikus ez a dolog, még nem kell degradálni másokat. Ha tehetném én is tartanék kígyót, pont mint harcikutyát (50 kilós nőként :D )mert oda vagyok értük meg vissza. Miért baj ez?

Nem a te házadban tartják őket, akkor meg nem mindegy?!

2019. jan. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

3-as, lehet hogy valaki 40 kilós nőként tart egy harci kutyát, de azt meg lehet nevelni és az ad szeretet, egy kígyót nem lehet meg nevelni és az nem is szeret viszont.A kígyó ugyanolyan embernek tart mint más 100 embert, nem tesz különbséget, akik mégis így gondolják azoknak gratulálok. És már ne is haragudj, de nagyon rossz ellenérveket írtál.. Már ott elbukott az egész, hogy azok EMLŐS, melegvérű állatok, nem pedig hidegvérű hüllők.. Az pedig, hogy egy "borjú méretű harci kutyát" teszel egy kígyó szintjére.. Siralmas..

Nem tudom neked milyen kígyód van, de ha elolvastad volna láttad volna, hogy én a veszélyes kígyókról beszélek mint pl az Anakonda.. És egy Anakondát nem tennék össze egy harci kutyával :)


Lehet hogy nem lehet tartani Anakondát háziállatnak,én csak azt mondom amit láttam a videóban, és ott a nőnek Anakonda volt a hazikedvence, hiába beszél az első, hogy nem megengedett.


6-os, Semmi gond nincs azzal, hogy 50 kilósan van 2 staffid, mert gondolom megvannak nevelve, azok szeretetre méltó kutyák, nem pedig kígyók.. Teljes más a kettő, nem erről beszéltem. Ne keverjünk össze egy kígyót meg egy aligátort egy harci kutyával.. Ha valaki szereti őket, rendben menjen állatkertbe, nem kell erővel otthon tartani azt amit nem kéne,mert ez nem nevelés kérdése, a kutyákat meg lehet nevelni, ha azok megtámadnak az a rossz nevelés miatt van, nem pedig csak azért, mert gondolt egyet és megtámadott vagy éppen éhes volt..


És én nem foglalkozok másokkal csak érdekelt ez, és úgy tudom ez egy olyan oldal ahol kérdéseket lehet feltenni. :)

2019. jan. 18. 00:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!