Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A leopárd gekkóm alatt fűtőszá...

A leopárd gekkóm alatt fűtőszál van. Normális, hogy ennyit eszik?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy melegben többet esznek, de szerintem az enyém kicsit túlzásba viszi :D Hetente 10 kisebb szöcskét vagy tücsköt minimum megeszik, ill naponta 2 (néha 3) nagy gyászbogárlárvát. Minden nap eszik valamennyit és hát már van egy kis pocakja, na :D nem nálam nőtt fel, kb fél éve kaptam ajándékba már felnőttként és ő az első hüllőm így nem tudom ez normális e .. Egyébként jól van, mozog, csak az odúja bejáratán már úgy préseli be magát :'D
2019. jan. 21. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor ne adj neki annyit enni.
2019. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki naponta enni. Elhízlalod, és hamarabb el fog pusztulni.

2-3 naponta etesd, és kb. úgy, hogy mérd meg, hány centi a gekkód, és kb. két centinként adj egy eleségállatot. Pl. ha 12 centi a jószág, akkor adj neki 5-7 tücsköt VAGY kisebb sáskát, VAGY valami lárvát.

(megjegyzem, nem tudom, honnan szedsz ilyenkor szöcskét, de szerintem sáska lesz az, nem?)

2019. jan. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mondod, mintha ezeket magának fogná/venné, pedig te adod neki, így értelemszerűen adj kevesebbet. Jelentősen megrövidíti az életét, ha elhízott lesz:(
2019. jan. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Be szoktam rakni a terráriumába a tücsköket mert gondoltam el tudja dönteni, hogy mikor éhes, tehát nem letuszkolom a torkán, hanem magának megfogja ha szeretné. Azért van benn neki mindig eleség mert a fűtés miatt gyorsabb az anyagcseréje. Azt nem tudtam, hogy mivel a meleg miatt ugye többet kell ennie, ígyis csak kb 2 naponta szabad e etetni. Azt se akarom, hogy éhezzen. De akkor visszafogom egy kicsit az etetését! Köszönöm!
2019. jan. 22. 16:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Eleve úgy kellene kialakítanod a terráriumot, hogy csak az egyik vége legyen fűtve. A nem fűtött végén legyen olyan 23-25 fok, a fűtött végén meg 30-32. Ő majd eldönti, hogy éppen milyen hőmérsékletre van szüksége, és aszerint helyezkedik el a terráriumban. Ezt nevezik termoregulációnak. A természetben ez úgy valósul meg, hogy kimegy a napra - bemegy az árnyékba - elbújik a kő alá/avarba stb.

Ha az egész terráriumban egyenletesen meleg van, az az állatod életét jelentősen lerövidíti.

Szerezz be 2 db hőmérőt, és tedd a terrárium 1-1 végébe, így sokkal könnyebb dolgod lesz a hőmérséklet belövésével.

2019. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak az egyik odúja alatt van fűtőszál, a másik kettő a terrárium másik végében van, ott nincs. De szinte mindig a meleg odúba bújik, ritkán megy át a 'hidegbe'.
2019. jan. 24. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Az állat, az nem gondolkodik, legalábbis nem úgy, hogy na, itt van most 10 tücsök, ötöt megeszek ma, a többit meg holnap. Addig eszik, amíg látja.

A kutya hányásig tud enni. Az én dobermannom felborított egy másfél literes olajat, majd felnyalta az egészet, majd 2 napig hányt és fosott... A lovak, ha az abrakra rászabadulnak, addig eszik, amíg szó szerint a gyomruk megreped, és elpusztulnak.

Ez azért van, mert a természetben nincs olyan, hogy lenne egy 10 kilós kutyatáp, egy 200 literes hordó zab vagy egy kis helyen menekülésre képtelen 10 tücsök. A természetben az állatnak akkor kell ennie, amikor van, és ez egy nagyon mély ösztön bennük.

Ezért neked, mint tartónak a felelősséged az, hogy megfelelő mennyiségű táplálékállatot adj neki. Ne legyen kövér az állatod. Amúgy is sokkal kevesebbet tud mozogni, mint a természetben, ha még szinte korlátlanul eteted is, felére rövidíted az életét.

Tartsd be azt a szabályt, amit fentebb leírtam: az állat testhosszára számítva 2 centinként egy megfelelő méretű eleségállat, 2 vagy 3 naponta. Ezzel így nem nagyon lőhetsz mellé, éhezni sem fog, és elhízni sem.

Mivel azt mondod, kövér most (nem tudsz képet feltenni róla?), egy kicsit vegyél vissza a kajából, egy darabig csak 3 naponta etess.

2019. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!