Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Jól érzi magát a teknősöm?

Jól érzi magát a teknősöm?

Figyelt kérdés
Egy normális méretű akváriumban van a teknősöm, van benne műalga, meg hasonló. Enni kap rendszeresen, szárított bolharákot, és húst. Nincs neki társa és egyedül van. Jól érezheti magát szegény?

2019. febr. 14. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló körülményekkel és szerintem jól érezte magát szóval szerintem a tied is persze egy társat ha szerzel neki tuti örülne
2019. febr. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Ez nehéz kérdés. Nekem is volt. 4 darab is. Odaadtam olyan ismerősnek, akinek volt a kertjében tavacska. A társ megint érdekes kérdés. 20 év együttélés után az egyik leharapta a másik fejét. Szerintem nem a világ legokosabb jószágai.
2019. febr. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha van napozóköve meg lámpája akkor isteni. Szerintem pont nem érdekli hol van vagy hogy van-e másik teknős mellette.
2019. febr. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet így megmondani, hogy jól érzi-e magát.

Nem tudjuk, milyen faj. Nem tudjuk, mekkora helyen tartod.

Az biztos,hogy rosszul eteted. Egy vízi teknősnek nyers halat kell adni, lehetőleg egész, beles-pikkelyes fagyasztott halat. Emellett vízinövényt. Veszel az állatkereskedésben átokhínárt, és simán, elültetés nélkül bedobod a vizébe. Majd ő megeszi. Ha egy héten a teknős méretétől függően 1-2 szálat beraksz neki, az már jó. A műalgát nem tudja megenni... valamint sem a szárított rák, sem a hús nem alkalmas az egészséges táplálására. Húst, pl. zsírtalan csirkeszívet vagy májat, esetleg darált marhahúst 2-3 hetente egyszer kaphatna.

Illetve illene neki szűrő az akvárium vizébe, egy kimászó, ahol tud napozni, és egy UV lámpa, ami alatt tud napozni.

Másik teknős társaságát nem igényli egyáltalán.

Ha ezeket biztosítod neki, akkor lehet mondani, hogy megfelelően tartod.

2019. febr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen
2019. febr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!