Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért fehér a szakállas...

Miért fehér a szakállas agámám feje?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A szakállas agámám alap színe a barna. Olyan átlagos. A feje viszont fehér. Mondhatni sápadt. Nem a vedlés miatt hisz az előző héten vedlett le. Az étvágyával semmi gond, nem dehidratált, nem darabos a mozgása, nem agresszív, a székletével sincs semmi gond. Teljesen egészséges. Itt arra tudok gondolni, hogy vagy rosszul vitaminozom, vagy pigment hiányos. Nem tudom hogy ez a hüllőknél is fenn áll e. Vagy lehet hogy albínó. Fogalmam sincs. Ti tudtok erről valamit? Valaki tapasztalt már hasonlót? Köszönöm a válaszokat.

2019. febr. 17. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Így érkezett hozzád vagy ez most alakult ki?
2019. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most alakult ki nemrég. De a viselkedéseiben és szokásaiban nem változott semmit.
2019. febr. 17. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerinntem ez egy vitaminhiány lesz!Mindenképp orvos kell mert ez is tud súlyos lenni!Csak az a baj hogy egzotikus állatorvost nem fogsz közel találni hacsak nem vagy pesti!
2019. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha albínó lenne akkor az vele született volna!
2019. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én leopárdgekkóm is még fiatal, de már kétszer vedlett. Karácsony előtt hoztam, sárga alapon fekete foltos. és még ráadásul egymás után vedlett, két hét volt a két vedlés közt. Most felébredt a fél napig tartó lustizásból, már virgoncabb, többet eszik és mozog.
2019. febr. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja és hím, ha ez számít!
2019. febr. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A leopárdgekkós válaszoló vagyok!

Nekem is van újabban két kicsi szakim, két nőstény, kb. 20cm-esek, nagyon szelídek!

Náluk az volt a helyzet, hogy elkezdett fakulni az egyiknek a feje és a lába(am vörösek mind2en), szal arra gyanakodtam, hogy vedlés lesz. Elvittük orvoshoz, és azt mondta az állatorvos is, még ki se kellett fizetnünk ezt a kis "minivizsgálatot". Szal várjuk a "csodát", fürdetjük, permetezzük, és mintha már a szája széle kezdene is vedleni. Ez a meglepődés és az orvosjárás kb. 2 napja történt; am a két gyík kb. másfél hete jött hozzánk.



Sok szerencsét!

2019. márc. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 WrEnCh válasza:
Vedleni fog.
2022. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!