Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » S. O. s valaki A teknősöm kb...

S. O. s valaki A teknősöm kb 3 hetes lehet. Eddig nem éreztem lágynak a páncélját de most néhány helyen annak érzem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2019. márc. 7. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egzotikus szakállatorvos minnél hamarabb!!
2019. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most vettem észre hogy csak a farkánál puhult meg a páncélja. Akkor is hívjak állatorvost?
2019. márc. 7. 17:16
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, vidd el orvoshoz.
2019. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mivel eteted?
2019. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ahol vettük ott ájánlottak nekünk valamilyen fagyasztott kis kockát és a héten egyszer kap ilyen szines pufit abból is csak 3-at.
2019. márc. 8. 15:19
 6/13 A kérdező kommentje:
Tegnap vettünk neki speciális páncél erősítő vitamint, persze ajánlással. Azt mondták ettől hamar helyre jön és hogy nagyon hatásos.
2019. márc. 8. 16:02
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyen teknős?

Mi az,hogy kis fagyasztott kocka? Meg színes pufi? Ennyire se néztél utána?

2019. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gyaníton valami állatkereskedésben egy hasonlóan hozzáértő eladó ad fantasztikus tanácsokat.

Kérdező kezdj el utánaolvasni a dolgoknak mert ha nem változtatsz akkor hamar búcsúzhatsz is el a taknőstől.

2019. márc. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Térkép teknősöm van. Felhívtam egy állatrovos holnap érkezik hozzánk. A fagyasztott kocka alatt olyanra gondoltam hogy valamilyen hal lé és abba vannak szerintünk répa darabok. Köszönöm a válaszodat
2019. márc. 8. 19:41
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor valamit nagyon nem jól csinálsz!

A szárított kajákat dobd ki, nem érnek semmit, nincs bennük tápanyag! ( " ilyen szines pufi ")

Csak és kizárólag élő, vagy fagyasztott édesvizi hallal szabad etetni. Utolsót Lidl és Aldiban is lehet kapni, de figyelj arra, hogy édesvizi legyen. Ameddig még pár centis a teknős, naponta kell etetni. Kiegészítésképp vehetsz neki tubiflexet, vagy foghatsz szöcskét, gilisztát legyet neki. Élő vízinövény legyen az akvaterráriumában, amiből kedvére tud csipegetni + egy fokkal természetesebb hatást is nyújt.

A kilépő (kimászója) felé kell venni UV illetve melegítőlámpát is. Ezek is elengedhetetlenek számára!


Legyen nagy úszás (mozgástere), tehát ha pl. 5 cm a teknős, akkor min. legyen 8-10 mély a víz. De minél mélyebb, és minél nagyobb az akvaterrárium, annál jobb! Mivel nagyra megnő, ezért nem érdemes kicsivel kezdeni, mert hamar kinövi.


Egy jó szűrő berendezés sem ártana.


Gondolom ezeket nem nagyon mondta a kereskedő, Te pedig nem néztél ezeknek utána (nagy hiba). Ha mindent betartasz amit írtam, és van étvágya a teknősnek, nem kell különféle erősítők, vitaminok.


Közösségi oldalon vannak teknősös csoportok, érdemes csatlakozni.

2019. márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!