Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy valószínűleg...

Belly07 kérdése:

Találtam egy valószínűleg korán ébredő kb.12cm-es nőstény fürge gyíkot. Hozáértők véleménye szerint elengedhetem ebben a hidegben? Nálunk alig van nyolc fok.

Figyelt kérdés
A gyíkot tegnapelőtt találtam az udvarunkon, délután. Sok gyík van nálunk nyáron, de szerintem ez túl korán ébredt. Mozdulatlanul feküdt, de eléggé rossz helyen volt, így a kert szélére raktam, nehogy valaki rálépjen véletlenül. A szemei csukva voltak, de a lábait lassan mozgatta. Telt az idő, jöttem mentem, csak ott feküdt. Aztán jött a szomszéd macskája és szagot fogott. Megtalálta szegényt, de sikerült az orra elől megmentenem. Beletettem egy átlátszó, lyukacsos műanyag tálba. Tettem be neki vizet, 2 kicsi gilisztát és egy pókot. Utánaolvastam a neten mit eszik. Estére a meleg garázsban már egész jól magához tért, a szemeit is kinyitotta, de nem eszik. Ma vettem neki tücsköt, de mintha félne tőle. Szabályosan megugrik, ha a tücsök megpróbál rámászni. Mindenképpen szeretném szabadon engedni, de nagyon hideg van. Akár hova teszem, lelassul, és valószínűleg a környékbeli macskák áldozata lesz. Azért gondoltam, hogy ezen a héten tartanám csak a fűtött garázsban és ha megjön az első nasütéses nap akkor engedném el, amikor van esélye az életbenmaradásra.

2019. márc. 11. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg ilyenkor már fel kéne ébredniük, de ha ilyen állapotban van, akkor tedd egy napos helyre, hogy kapjon fényt. A garázsodban nem fog feléledni, kell neki a napfény. Tedd ki egy ablakba abban a dobozban, és ha kitisztul teljesen az ég, engedd el, vedd ki a rovarokat tőle
2019. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos az ég itt nálunk jelenleg borult, az idő pedig hideg és szeles. Nincs napfény, hogy kitehetném. Hisz épp ez a nagy dilemmám. A meleg garázs bizonyosan jót tett neki, hisz magához tért, felélénkült. Csak nem eszik. Miért vegyem ki a tücsköt amit betetem hozzá? (A tücsök az elmúlt órában egy vedlésen ment át.)
2019. márc. 11. 13:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A tücsköt vedd ki, megrághatja a gyíkot. Egyébként meg engedd el, amint lehet.
2019. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hüllő mellett nem hagyhatsz benn élő zsákmányállatot,mert kárt tehet a hüllőben.
2019. márc. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A gyík nem sötétben van. A garázsunk meleg és világos. Két hatalmas ablak van rajta.
2019. márc. 11. 13:16
 6/13 A kérdező kommentje:

Ó, nem tudtam, hogy a tücsök kárt tehet a gyíkban! Most egymás mellett alszanak már egy jó idelye, de akkor inkább kiveszem mellőle!

A kérdésem az volt, hogy ha nem eszik akkor meddig bírja ki a gyík, illetve, hogy ketegyem-e a zord időjárás ellenére?

2019. márc. 11. 13:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Cirka 2-3 hétig bírná ebben az állapotban kaja nélkül. Tegyél be valami zsírosat (lisztkukac, giliszta, ilyesmi)
2019. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyire élénkek a macskák akkor csak kihalni tennéd ki. Hagyd csak bent.
2019. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ette meg a gilisztát sem, azt tettem be neki először. A farakás alatt találtam 2db-ot. 2cm és 3 cm-esek. :(
2019. márc. 11. 13:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Figyeld az időjárást, ahogy kisüt a nap, napos helyre tedd ki.Esetleg míg el nem bújik, a cicát vidd be.
2019. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!