Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek a két dolognak...

Szerintetek a két dolognak lehet köze egymáshoz? (Béka téma. )

Figyelt kérdés
Van egy teknősbékám, a szobámba tárolom, eddig 2x előfordult hogy par napra egy másik helységben volt. A másik helységekben viszont ugy viselkedett mint ha meglenne halva, nem mozgott abszolút, nem evett. A fényviszonyok ugyan olyanok ott is mint a szobámba. Az a két helység az előszoba, és egy másik szoba a lakásba. Szo szerint napokig ugyan abban a pozban van, nem mozog még a feje és a szeme se, csak ha megpiszkálom, de akkoris elkezd rohangálni , és keresi hova bújon el. A szobámba amugy sokat mozog, eszik rendesen. Amikor idekerűlt hozzánk, egyből a szobám volt a "lakhelye"

2019. márc. 14. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Stresszeli a sok szállítgatás egyik HELYSÉGből a másikba.

Milyen teknősöd van?

2019. márc. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amelyik helyiségben szeret lenni, ott tartsd.Ilyen egyszerű.Amúgy mi az hogy tárolod?

Olvasd el, hogy kell normálisan tartani.Víz is kell neki.Vagy milyen teknős egyáltalán?

2019. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nemtom milyen teknős. Görög talan, vagy ékszer..
2019. márc. 15. 08:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát te hūlye vagy. Az egyik egy 15cm es víziteknős ami amerikában honos, a másik meg egy pici szárazföldi, a balkánról. Ha azt sem tudod mi a különbség ezek között akkor kérlek ne tarts állatot, ez azért már mindennek a teteje
2019. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3mas, mar bocs, de ezt a teknőst ki akarta dobni a patakba egy ismerosom, es en nem engedtem, inkabb befogadtam.. Akkor mondta milyen fajta, de nem emlekszem illetve o se volt benne biztos. Tehat nem hulyezz engem azert mert befogatam a kicsi teknőst, ahelyett, hogy végignéztem hogy be**ák a piszkos patakba
2019. márc. 15. 15:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod, hogy ékszer, vagy görög, ott már problémák vannak a tartásával is!

Mivel az ékszerteknős vízi teknős, a görög pedig szárazföldi, így a tartásuk 99%-ban eltér egymástól. A maradék 1% pedig az, hogy mind a két fajta teknősnek szüksége van UV illetve melegítőlámpára. A szárazföldi megfullad vízben, mivel nem tudnak úszni, az ékszer pedig kiszárad víz nélkül.


Valószínűnek tartom, hogy ékszerteknős lehet ( nem ártana ha csatolnál róla azért egy képet ).


Amennyiben vízi teknős, szüksége van egy nagy akvaterráriumra, kimászóra, UV, illetve melegítőlámpára, amit a kimászója (kilépője) felé kell tenni, ahol tud napozni a szárazon. Édesvízi hallal kell etetni, szárított vackok semmit nem érnek. Szükség van még egy jó szűrőre is, illete élő vízinövényekre, amiből kedvére tud csipegetni.


Amennyiben szárazföldi (bár erre kevés esélyt látok, mert görögöket nem nagyon dobnak ki), abban az esetben egy nagy terráriumra van szüksége, talajnak kerti, vagy erdei föld a jó. Kell bele pár fűcsomó, fadarab, nagyobb kövek, hogy természetesebb legyen számára a környezet. Ahogy korábban is írtam, nekik is kell UV illetve melegítőlámpa. A görögnek csak és kizárólag kinti gazokat szabad adni enni(gyermekláncfű, utifű, lóhere, tyúkhúr stb).



Azért nem érzi jól magát, mivel nagy eséllyel nem jól tartod, ha még azzal sem vagy tisztában milyen teknős lehet, így nehéz róla megfelelően gondoskodni... + a hőfokra is igényesek, hidegben, hűvösebb helyen lassulnak ennyire le, hogy szinte egész nap egy helyben vannak. + a stressz.


Csatlakozz közösségi oldalon teknősös csoportokban, van legalább 3-4, amiben hasznos tanácsokat tudsz még ezeken kívül kapni. Amennyiben nem tudsz, vagy nem akarsz róla gondoskodni, ott könnyen tudsz neki új gazdát találni.

2019. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 $$$$$ ***** válasza:
Küldj róla egy képet és megmondom milyen fajta.
2019. márc. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!