Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Hüllők

A kérdés

Tudok valamit csinálni a teknősöm szemével?

Télre a tóban hagytuk, viszont hamar felébredt, és a jeges vízből szedtem ki. Behoztam, akváriumban lakik most, már rendesen felébredt, eszik, minden, viszont mikor kivettem a vízből, a szeme fagyott volt. Egy idő után visszatért a színe, kinyitotta, látott is vele, de most megint csukva tartja napok óta, piszkálja a kezeivel és alig mozog, elég szomorú. Valószínű, hogy megint nem lát vele. Én ezzel tudok valamit kezdeni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: teknősbéka, hibernálás, szem, vakság, fagyás

márc. 22. 13:57  Privát üzenet  

A válaszok
Vidd el exotikus állatorvoshoz. Máskor pedig ne teleltesd, gondolom ékszerteknős, ő az eredeti elohelyen sem telel

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont márc. 22. 14:06 Privát üzenet
Van erre szakember, villanyszerelő...ja nem, állatorvos, állatorvoshoz vidd el!

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont márc. 22. 14:06 Privát üzenet

Miféle ötlettől vezérelve kínoztatok egy ékszerteknőst a jeges tóban? Az eszem megáll.Minek tartatok teknőst, ha ilyen kegyetlen módon tartjátok?

Ráadásul ahelyett hogy orvoshoz vinnéd, ide írogatsz.Mintha mi látnánk, mi van vele.Beteg! Nagyon.Szerencsétlen állat.

Megfagyott a szeme?Legalább ne szenvedtesd tovább, altattasd el,vakon nem élhet.

Honnan vetted, hogy télre a tóba hagyd?Megáll az eszem.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont márc. 22. 14:12 Privát üzenet

Nem tudom, honnan jött ez az agyhalott gondolkodás, hogy az ékszerteknõsöket teletni kell!

Eleve olyan helyen él, ahol nincs tél. Tehát, gyakorlatilag nem bírja a telet!

32 éve van ékszertekink, de soha nem teleltettük... Utálja eleve, ha hideg a vize!

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont márc. 22. 14:19 Privát üzenet

Vidd el orvoshoz. Szomorú hogy ilyenek vannak

Én mondjuk nem aludnék nyugodtan a helyedben

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont márc. 22. 14:20 Privát üzenet

Ha már a te kretènsèged miatt szenved, az a minimum, hogy elviszed orvoshoz.

Ezt a teleltetèst hihetetlenül magabiztosan csináljak az emberek, luxus utána nézni, hogy egyáltalán kell - e és ha igen hogyan...

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont márc. 22. 15:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem ékszerteknős, utána néztem, lehet teleltetni, a másiknak semmi baja.

# 7/7Időpont márc. 23. 19:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
S. O. s valaki A teknősöm kb 3 hetes lehet. Eddig nem éreztem lágynak a páncélját de most néhány helyen annak érzem. Mit tegyek?
Van egy kis görög teknősöm, egy nap hányszor adjak neki enni?
Mik lehetnek ezek a fehér foltok a teknősöm páncélján?
Jól érzi magát a teknősöm?
Mit tudok tenni, ha van a teknősöm vizének szűrő, illetve kristályvíz tabletta is, de alig 1-2 nap alatt zavaros, büdös lesz a víz?
Hat tojást rakott az egyik teknősöm (vörösfülű). Mit kell csinálni a tojásokkal?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Hüllők rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!