Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen (viszonylag) könnyen...

Milyen (viszonylag) könnyen tartható siklók, kígyók vannak?

Figyelt kérdés

Szeretnék tartani valamilyen kígyót, ami nem túl igényes, de nappali állat.

Például ami jól elvan szobahőmérsékleten, vagy nem igényel sok párát.

Tudtok ajánlani ilyeneket a gabonasiklón és a királysiklón kívül?


(Nem vagyok teljesen kezdő a témában, volt már afrikai házisklóm, de az éjszaka aktív, és most szeretnék olyat, ami nappal)



2019. jún. 3. 20:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Más hüllőket, kétéltűeket is ajánlhattok amúgy :D
2019. jún. 3. 20:22
 2/5 anonim ***** válasza:

A királypitont szokták még ajánlani egyszerűen tartható kígyóként. Ami hasonlít még a fent említett kettőre az a bikasikló, bár ezutóbbi nem mindig szelíd. Disznóorrú sikló is egy kis helyigényű, párásítást nem igénylő faj. Van több alfaja, úgyhogy méret szerint lehet választani közülük. Annyi hátránya van, hogy enyhén mérges. A méregfogai a száj hátsó részén helyezkednek el, de ezek inkább csökevényesek, mérgük sem erős, nem is nagyon használják vadászatnál. A természetük viszont barátságos, úgyhogy ez amúgy sem jelentene gondot.


Egyéb hüllők közül a szkinkeket tudom nagyon ajánlani. Nekem berber szkinkem van. UV -t és napozólámpát igényel, párásítást nem. Nem túl nagy, lehet homokon tartani, sőt örül is neki, mivel a természetben is homokba bújva alszik, aktív. Szelíd, ahogy a legtöbb fajta szkink. A szkinkekről úgy általánosságban még elmondható, hogy strapabíró kis jószágok, ezért alacsonyabbak az igényeik, ez viszont nem jelenti azt, hogy a fajtaleírásban szereplő körülményeket nem kell biztosítani számukra.

2019. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, megy a like!

A disznóorrú sikló sajnos a páromnak nem tetszik, pedig szerintem nagyon jól néz ki :( egyébként hozzá nem kell engedély a méreg miatt?

Viszont a szkink mindkettőnknek nagyon tetszik, úgyhogy annak még utána olvasunk :D

2019. jún. 5. 10:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen.


Megnéztem, kell a disznóorrúhoz engedély. Külföldön nem kell hozzá, itt nem tudtam, hogy kell.

2019. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a Gabonasiklót tudom ajánlani, nekem nincs, de csak jókat hallottam róla.
2019. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!