Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Bébi vízisikló (Natrix natrix)...

Kreativ_felhasznalo kérdése:

Bébi vízisikló (Natrix natrix) tartása?

Figyelt kérdés

A kertben találtam egy nagyon ici pici mini vízisiklót, ami eléggé megsebesült, lehet hogy az egyik macskánk játszott vele. (egy ronda seb van a gerincén, amitől lefelé valószínűleg le is bénult mert nem mozgatja)

Úgy gondoltam, építek neki egy "terráriumot", amiben lakhat amíg valamennyire remélhetőleg felépül, aztán visszaengedem a szabadba. A mostani erődje egy 15x15 cm-es átlászó kekszes vödör, egy befőttes üveg fedele, amiben víz van, a nem béna része teljesen elfér benne kinyújtózva, egy wcpapír guriga vélbevágva ami alatt elbújhat meg egy tégladarab ami alatt szintén elbújhat, meg felmászhat rá, mittom én. Szóval azok, amikre feltétlenül kíváncsi lennék:


1. Mit tegyek a kígyó alá? Sima újságpapír megfelel?


2. Hiányzik valami a terráriumból? Ha igen, mi?


3. Mit adjak neki enni? Giliszta megfelel, vagy inkább egy kicsit elegánsabb fogást igényel, mint pl egy akváriumi hal? (azzal tudok szolgálni ;)


4. Foghatom kézzel? Nem csíp, rúg harap? Ha mégis, az veszélyes lehet? Nem hordozhat valamilyen betegséget?


5.Tudom, hogy hidegvérű állat, ezért melegednie, hűlnie kell. Ezt hogyan valósíthatom meg? Ha kiteszem naponta a napra egyszer kétszer, az elég?


Ha esetleg van valami fontos, amiről nem tettem említést, arról is nyugodtan írhattok.


Köszi a válaszokat!



2019. jún. 3. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2019. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Ahhoz, hogy jobban érezze magát nálad, mint a szabadban, akár sebesült, akár nem, kellenek cuccok. De semmire nem mész, ha beteg, és nem tudod meggyógyítani. El fog nálad pusztulni rakd ki egy tó partjára, és pápá. Így csak rontasz a helyzeten. A macskáidat meg zárd el, mert így is elég védett állat pusztul....
2019. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. A természet megoldja a sorsát. Nálad ilyen felkészületlenül csak szenvedne
2019. jún. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!