Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős, kezdő gazdinak?

Teknős, kezdő gazdinak?

Figyelt kérdés

Full kezdőnek milyen tekit ajánlanátok, aminek egyszerűbb a gondozása?

Első körben nagyobbra növő, igénytelenebb szárazföldi teknősben gondolkodunk. Előny, de nem feltétel, ha pl a kertben áttelel.



2019. jún. 6. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel ezek kb 50-80 évig élnek, nem érdemes így gondolkodni.

Alapvetően egyik legálisan tartható faj sem bonyolult, inkább a pénzen van a hangsúly és hogy tényleg hosszú távon akard tartani.

Ha szárazföldin gondolkodsz akkor én a görög tekiket ajánlom. Árban is olcsóbbak és könnyen beszerezhetőek tenyésztőtől. Telelni nagyon bonyolult és komoly utànajàràst igényel, különben meghal. Erre ezért itt nem térnék ki, de lehetséges teleltetni. De nem muszáj, bent egy nagyobb terráriumban, megfelelő világítással is jól ellesz télen.

Ajánlom A jól nevelt görög teknős könyvet Fodor Attilàtòl. Még vásárlás előtt olvasd el, mindenre kitér.

2019. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szárazföldi teknősökkel az a baj, hogy nagyon nagy hely kell nekik. Szóval ha nem görög tekit akarsz, akkor az annál nagyobb teknősöknek 2m² helyet kell számolnod
2019. jún. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Természetesen hosszú távra tervezek vele :) De jelenleg teljesen tapasztalatlan vagyok
2019. jún. 6. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, de majd belejössz, ne az alapján válassz, hogy kezdő vagy.

Vízi tekik közül van amit tényleg nem ajànlanék (vöröshasú, hosszú nyakú stb).

A szárazföldiek nem annyira különbözőek. Nekem a leopárd és a szenes tetszik a legjobban, de a görög a legelterjedtebb itthon.

2019. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!