Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gabonasikló tartása? Etetése?...

Gabonasikló tartása? Etetése? Terráriuma?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy gabonasiklót. Eleg kezdő vagyok, ezért lenne 2 kérdésem


1. Mekkora terrárium kell neki?


2. Hol lehet venni neki kaját, és milyet?



2019. jún. 17. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alapterülete mindenképp legyen nagyobb, mint 30*60. Egeret kell neki adni enni.
2019. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért ettől bőven több dolgot illik tudni, ha állatot akarsz tartani...
2019. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: a többi dolgot tudom. Azért írtam, hogy elég kezdő vagyok, hogy egyrészt kerüljenek a negatív kommentelők
2019. jún. 18. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy érdemes akkora terráriumot venni, ami majdnem akkora mint a kígyó. Szóval 1 méter kígyóhoz 80cm hosszú terrárium
2019. jún. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. A kígyó korától/méretétől is függ és szinte mindenhol mást írnak. Van aki szerint elég egy 60x35x35-ös, van aki meg azt mondja, hogy legyen minimum 90x45x45-ös a terrárium, de általánosságban igaz, hogy minél nagyobb, annál jobb.

Én 10 éve tartom az enyémet egy 80x40x40-esben és jól elvan. Ha kiveszed néha és hagyod mászkálni, az sokat segít.


2. Ez is mérettől/kortól függ, viszont a fagyasztott takarmányegeret javaslom. Ez jobb a kígyónak, egyszerűbb tárolni (szinte bármeddig elál a fagyasztóban) és olcsóbb is.

Ahogy nő a kígyó, úgy lehet növelni az egér méretét.

Fagyasztott egeret manapság szinte minden állatboltban lehet venni, de attól függően, hogy merre élsz ez problémás lehet. Érdemes szétnézni a neten, illetve Facebook csoportokban. Sokan tenyésztenek egeret magán szándékkal, de emellett árulnak is belőle.


Viszonylag egyszerű gabonasiklót tartani, de ez hosszútávú elköteleződés, úgyhogy nagyon gondold át.

Ha mégis úgy döntesz, hogy veszel egyet és bármi egyéb kérdésed van, nyugodtan küldhetsz privát üzenetet.

2019. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!