Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kell-e valamilyen vitamintable...

Kell-e valamilyen vitamintabletta a mocsári teknösnek, ha akváriumban tartjuk?

Figyelt kérdés
Egészen pici korában találtam egy mocsári teknöst, az uszoda területén mászkált. A folyó messze volt onnan, nem is tudom, hogy került oda. A lényeg, hogy befogadtam. Egy Teki Vegyesnek nevezett ennivalót adok neki. (szárított lisztkukac, kis halak, stb.) Ezt meg is eszi szívesen. Egy pitypanglevelet is megdézsmál néha. Szerintetek szükséges valamilyen vitamin?

2019. júl. 2. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A mocsári teknős védett, TILOS otthon tartani. Jobban jàrnàl, ha szabadon engednéd, vagy beadnàd egy àllatkertbe, ökocentrumba.

Akváriumban nem érzi jól magát. A szárított kaják amiket kap, azok nagyjából olyan tàpértékkel bírnak számára, mint nekünk a chips.

Élő vagy fagyasztott hal kéne neki+ élő liszkukac (alkalmanként), vízi csigák stb.

+vízi növények korlátlan mennyiségben.

Jobban járna egy tavacskàban a szabadban. De elhiszem, hogy nehéz lenne megvàlnod tőle.

2019. júl. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
1# vagyok, vitamin természetesen nem kell, csak egy jó étrend
2019. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, hogy nem szabad otthon tartani. A suliban is mondtam már tanároknak. Egyik se szólt, hogy tilos otthon tartani. Azon viszont már én is gondolkodtam, hogy el kéne engednem. De nagyon a szívemhez nött. 🐢
2019. júl. 2. 15:57
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Engedd el! Tilos tartani, mert védett állat! Neki a természetben van a helye!
2019. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Magyarországon minden hüllő védett!!! Tilos otthon tartani. Keresd fel a teknősmentést, de el ne mondd, hogy eddig nálad volt,mert büntethetnek is érte.
2019. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Most még a legjobb idő rá, hogy elengedd, őszig szépen megerősödik a vermelésig. Hidd el, neki tennél jót vele.
2019. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hol engedjem el? A közelünkben van a Tisza. De van pár kis folyócska a közelünkben. (Kurca folyó)
2019. júl. 2. 23:48
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Teheted le a Tiszapartra is, de kisebb folyó mellé is, méret mindegy, nem sokat nyom a latba a víz mérete, jó úszók...
2019. júl. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Area esetleg van esély, hogy vissza akarjon jönni hozzám? (szerintem nem nagyon)
2019. júl. 3. 11:12
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Az ő érdekét kell nézni, jobb neki a szabadban mély vízben úszva, napozva, vadàszva, mint otthon egy akváriumban.


Ajánlom a pézsmateknőst, miután szabadon engedted. Legálisan tartható és nem nő nagyra, sokkal jobb körülményeket lehet neki biztosítani, mint egy tànyérnyi nagyságú mocsàrinak.

2019. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!