Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet elfogadni,...

Hogyan lehet elfogadni, feldolgozni, hogy csak pár évig lenne velem a kisállatom?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kisállatot. Kutya, macska, nyúl nem lehet, szerintem görény sem, mert az szeret rombolni.

Olyat akarok mégis, ami azért okos, és a patkányra esett a választásom. Olvasgattam róla, és sokszor hívják mini kutyának, ami a videókból nézve igaznak is látszik.


Na de szegények alig élnek 2-3 évet. Mire megkedvel, már el is kezd öregedni.

Ez nagyon kevés idő, olyan rossz lenne így elveszíteni. De nagyon szeretnék egy kisállatot. Más állat nem nagyon jó, mert vagy rombolnak, rágnak vagy hangosak. Engem ezek annyira nem zavarnának, de másokat igen.


Amúgy 2 patkányom lenne, tudom, társas állatok.



2019. júl. 23. 18:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Ahelyett, hogy örülnél neki, már most azon szomorkodsz, hogy majd egyszer meghal? Élj a mának. A papagáj meg a teknős hosszabb életű, ha az a szempont.
2019. júl. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

A patkány is rombol, rág és hangos. Ha nem talarítod hetente többször, még büdös is, mert mindent összepisilnek (a pisi kommunikációs szerepet is betölt, így az alomra szokott patkány is vizeletet csepegtet) Nekem 3 van. A ketrecbe a függőágyakat, bújókat magam varrom nekik, mert mindent ledarálnak. Van, amit az első használatnál azonnal tönkretesznek. A megfelelő ketrec sem olcsó. Szóval ezt még gondold át.

Épp elég patkány kerül a mentéshez azért, mert pár hét után rájön a gazni, hogy nem ilyennek képzelte a patkánytartást, és inkább megválik tőlük.

2019. júl. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
86%

Ha rövid életű állatot választasz, akkor sajnos ezt el kell fogadnod. Ha már most ettől rettegsz, akkor bizony nem ezekben kell gondolkoznod. Ha mindenképpen rágcsálót szeretnél, akkor ajánlom a csincsillát. 8-10 évig is elél. Azért ez nem kis idő. A tengerimalac 5-7 évig él.

A barátnőmnek csincsillája volt. Amikor náluk voltam, szinte sosem volt hangos.

2019. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Hármasnak:

A tengerimalac nem rágcsáló.


..de jó választás lenne, és tényleg tovább él mint egy patkány, feltéve ha megfelelően van tartva. Bár hangja az van, ha kinyitsz a közelében egy zacsit :D


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: Ne ezen agyalj már most, ahogy írta is az egyik válaszoló, élj a mának. Igyekezz mindent megadni a majd kis kiválasztottnak, és amikor eljön az ideje, úgy engedheted át a szivárványhídon, hogy szép, tartalmas és teljes élete volt.

2019. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Nekem egy nyuszim volt 5 évig és egyáltalán nem rombolt, semmit nem rágott szét mert folyamatosan adtunk neki faágat, hogy azt rágja. Szóval én ajánlani tudom a nyuszikat is:D (csak vigyázz nehogy átverjenek és ne törpe legyen a nyuszi)
2019. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

5-ös, akkor te nagyon szerencsés voltál a nyusziddal. Ők általában mocsok, szemét kis szőrgolyók, és ez tapasztalat :D

Állandóan azt lesi mikor rombolhat, rág meg kapar, ha ivaros akkor összebogyózik és pisil mindent, ha nem az, akkor is megoldja, hogy időnként kipottyanjon a popóból egy-két bogyesz. Ha úgy gondolja az ágyra pisil. Ha úgy gondolja leharapja a fél ujjamat. Ha olyanja van, szétkaparja a pelletet az alomból, szétszórja a szénát, éjjel nem hagy aludni, nagyokat dobbant, és ha olyan kedve van, a kutyába is beleharap a macskát meg terrorban tartja (és akkor azt mondják zsákmányállat... jó vicc :D)

Mindemellett igen kényes állatok, nagyon könnyen lesz bélleállásuk, nagyon könnyű helytelenül táplálni őket, és nem egyszerű megfelelő, egzotikus végzettségű állatorvost találni hozzájuk. És akkor még nem beszéltem az összeszoktatásról, ha két nyusziban gondolkodik a leendő gazdi. Az még a tapasztalt nyúltartókon is kifog néha.

Nekem úgy lett nyulam, hogy nem bírtam tovább nézni amit az öcsém művelt a sajátjával, ezért befogadtam. Rengeteget tanultam róluk, és bizton állíthatom, soha többet nem lesz nyulam... :D

2019. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
A tengerimalac nem rágcsáló??? Te valami új zoológiát írsz? [link]
2019. júl. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

Én vagyok az ötös

Nekem a nyuszim szobatiszta is volt, egyáltalán nem tanítottuk rá meg semmi.

Amikor kiengedtük mindig ott volt velünk, ha pedig szükségletei akadtak szépen vissza ugrált a helyére elvégezte a dolgát és jött vissza, szóval nekem csakis pozitív emlékeim vannak a nyuszikról:D

2019. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
A tengerimalac kisemlős, nem rágcsáló.
2019. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8

Ó, az ivartalanítás óta enyém is szobatiszta, csak néha máshogy gondolja :D Komolyan, néha látom a fején, hogy csak szemétkedni akar egy kicsit. Ül mellettem az ágyon, halál nyugodtak vagyunk, majd látom, hogy kitolja a popót, és mire oda tudnék kapni, hogy lezavarjam, már ott a tócsa, ő meg nagy boldogan elszalad. Volt, hogy közvetlenül ezután elkezdett pattogni az ágyon mint egy szöcske. Bogyók is legtöbbször akkor potyognak, ha épp megy valahová, nagy a lendület, vagy én nem tudom :D :D

2019. júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!