Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeged környékén van kisállatm...

Szeged környékén van kisállatmenhely, ahol tengerimalacot is lehet örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
Szeretnék két tengerimalacot és legszívesebben menhelyről hoznék, de Szeged környékén nem találtam ilyen kisállatmenhelyet, valaki tud esetleg menhelyet, vagy egyéb olyan helyet ahol egészséges tengerimalacot tudod örökbefogadni, vagy ha Budapestről hoznék mennyire viselné meg az utazás?

2019. aug. 9. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak az utazásról tudok nyilatkozni. Ez nyilván elég hosszú út a tengerimalac számára, de ha nem éri huzat (még kellemes időben hozod el), akkor nem lesz baj. A két malacnak külön hordozó kell, nehogy egymásnak ütődjenek, stb. útközben. Útközben valószínűleg itatni nem fogod tudni őket, de a hordozóban legyen széna, és pár karika sárgarépa, abból tudnak nedvességhez jutni, és nem is romlik meg olyan hamar, mint az uborka. De az sem meglepő, ha esetleg az út során semmit sem esznek. A hordozó alján mindenképpen legyen forgács, esetleg puha, természetes alapú rongy.
2019. aug. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én legszívesebben Szegedről fogadnék örökbe, mert az utazás megoldható, de tmegközlekedéssel tudnék eljutni, és az állandó szaladgálás és várakozás szerintem megviselné a malacokat, és még meg is kell találnom a menhelyet, mert én ugye nem odavalósi vagyok.
2019. aug. 9. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tengeri malac mentők. Facebookon megtalálod őket vagy a neten mert van külön weboldaluk. Pest a székhelyük leginkább. Párban adják a malacokat összeszokott párosok. Ha szükség van rá segítenek megoldani a szállítást.
2019. aug. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Szegedi vagyok, csak hörcsögös. Telekocsival simán szoktuk szállíttatni őket. Malaccal sem lehet gond. Budapestről tudsz örökbe fogadni az EKA mentettjei közül.
2019. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából a budapesti tengerimalacvédő egyesülettel már 1-2 évvel ezelőtt felvettük a kapcsolatot, de azt írták, hogy csak kivételes esetekben szállítanak.
2019. aug. 9. 23:35
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Telekocsival lehet szállítani, vagy ha van olyan ismerősöd, aki Szeged és Bp között jár, megkérheted.

Közvetlen vasút vonal is van, így a szállítás nem annyira megterhelő. Budapesten belül általában a szervezetek is rugalmasabbak. Ha elmondod nekik, mi a helyzet, valószínűleg szívesen kiviszik a malacot az állomásig, vagy legalább közel hozzá. Ha vonaton szállítod, fontos, hogy széna legyen nekik, és ne legyen túl meleg. Ilyenkor nyáron hőség van a vonatokon, a hordozó pedig rosszul szellőzik, ezért nagyon könnyen hőgutát kapnak. A hűvösebb időt jobban bírják, ha nincsenek huzatnak kitéve.


A Facebookon több tengerimalacos csoportot találsz. Ezekben rendszeresen szoktak lenni gazdát kereső, örökbefogadható malacok országszerte. És a csoport tagjai között vannak olyan jószándékúak, akiket megkérhetsz, hogy segítsenek a szállításban. Ha kiteszel egy posztot, lehet, hogy találsz valakit, aki azon az útvonalon jár, és szívesen segítene egy malackának gazdihoz jutni.

Ha még nincsenek összeszoktatva, mindenképpen külön hordozóban legyenek! Ha már igen, akkor mehetnek együtt, de elég tágas (macskáknak való) hordozóra lesz szükséged. Vonatra csak biztonságosan elzárt állatokat engednek fel, ezért olyat válassz, amiben kényelmesen kibírják a 3 órás utat.

2019. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!