Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kisemlősök

A kérdés

Kosz vagy atka?

Koszos a nyuszinak a belül a füle. Vagyis kosznak tűnik. Lehet hogy atka? Csak még nagyon az elején tart?

Nem az én nyuszim csak felügyelem. Nem akarom a gazdit megijeszteni ha hülyeséget gondolok.

De nekem fura hogy hangosan vakarja nagyon a fülecskéjét és hirtelen. Nem készül rá mint ahogy szokták.

aug. 9. 20:02  Privát üzenet  

A válaszok

Lehet fülrüh is, ha nagyon elhatalmasodik bele is pusztulhat, de ijesztgetni nem akarlak, csak láttam olyat. Esetleg egy állatorvos megnézhetné...vagy nézz a neten képeket hogy az hogy néz ki.

Disznó zsirral belehetne kenni, hatásos falun igy csinálják kezdeti stádiumban, vagy esetleg egy kis olajjal, és megismételni néha

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 10. 02:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

igen a kezelését falusias módon ismerem és ha ugyvan akkor fel is ismerem az atkát viszont nagyon kezdeti stádiumban még nem láttam és képek sincsenek róla

# 2/4Időpont aug. 10. 18:47 Privát üzenet

Ne kenj bele semmit, míg nem látta doki! ez a zsíros dolog hülyeség. Itt tudod megnézni, milyen egy atkàs fül: [link]

Orvoshoz kellene vinni minél hamarabb..

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont aug. 10. 19:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem kenek bele semmit. Már nincs itt a nyuszi. Ismerem a fül atkát volt nyuszink akinek volt.

# 4/4Időpont aug. 13. 21:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A tengerimalacom néha olyan mintha görcsei lennének?
Ismertek házi módszert a tengeri malac fül atka kezelésére?
Milyen gyógyszerek vannak tengerimalacnak atka ellen és hol lehet megvenni?
Poratkákat saját szemmel meg tudnám figyelni?
Patkányom véresre kezdte magát vakarni. Gyanítom, hogy valamilyen atka lehet. Hogyan lehet kiűzni belőle házilag?
Szerintetek fülatka vagy csak kosz?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kisemlősök rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!