Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy kell tartani a házinyulat?

Hogy kell tartani a házinyulat?

Figyelt kérdés
Ajándékba akarnak adni nekünk egy nyuszit de fogalmunk sincs hogy kell őket tartani.Mennyibe kerül egy nyuszi tartása?Segítsetek!:)
2010. júl. 12. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
2010. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a linket ezeket az oldalakat én is elolvastam.

Arra lennék kíváncsi,hogy saját tapasztalat mi a nyuszikkal kapcsolatban!

Terjesztenek e betegségeket?

Meg úgy általában milyen az ha nyuszija van az embernek?Kinn tartsuk vagy benn?Szeretném ha jó élete lenne!

2010. júl. 13. 10:36
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem házinyulam van, kinn van tartva, persze hőszigetelt házban, hogy télen ne fagyjon meg. Van a ketrecéhez kifutó, így akkor jön ki amikor akar, persze olyan helyen, ahova nem süt a nap, nem fúj be a szél, egyszóval védett helyen...ja és minimum akkora legyen a ketrece, hogy eltudjon nyúlni teljesen, mindkét irányba.


Fertőző betegségek? Ha jól tartod, rendszeresen takarítasz, nem hiszem hogy bármit is elkaphatnál...legalább is nekem még nem volt semmi bajom :D


Saját tapasztalatok: A nyulaimat, mindig már kiskorukban hozzászoktatom az emelgetéshez, viszont eddig nálunk ez csak addig működött, míg el nem érték teljes súlyukat...ekkor már nem szeretik ha emelgetik őket, mert nem érzik teljes biztonságban magukat...de mondom, ezek az én nyulaim, lehet a tiéd bírni fogja :D


Azt mondják a nyúl buta állat...szerintem megvan a magához való esze, viszont ha tanítani akarod, ahhoz nagyon sok türelem kell...motiválni csak kajával lehet őket :D


Nem csapnak nagy zajt, viszont sokat rágnak, rágófát mindig biztosítani kell nekik, mert könnyen túlnő a foguk és elpusztulnak, mivel nem tudnak táplálkozni.


Víz mindig legyen előtte. Mivel sokat rágnak, ezért a helyén ne legyenek műanyag dolgok.


Sokat ásnak is, ezért a kifutót (ha csinálsz) be kell biztosítani, mivel elég mélyre tudnak ásni, és könnyen megléphet.


A másik saját tapasztalat, hogy szökősek :D a mindig zöldebb a szomszéd fűje alapon, mindig a kerítés másik oldalán akarnak lenni, akármilyen jól tartod őket :D


hirtelen ennyi jutott eszembe...

2010. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Ilyen válaszra vártam!:):)

2010. júl. 13. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem igaz törpém van, de nem sokban ér el a házitól. Már pici korától szoktasd magadhoz, emelgesd, dögönyözd, akkor idővel megy ő megy oda hozzád. tanítani is lehet a klikker módszerrel. Kicsit olyanok mint a macskák, ha van kedve megteszi amit szeretnél, ha nincs, hát nincs. Nem szabad őket elkapatni mert kihasználják a helyzetüket, és nagyon hisztisek tudnak lenni.Széna a fő eleség számára mellé kevés táp, zöldség és levelek, a gyümölcsből csak keveset mert hizlal. Évente 1szer kétszer oltatni kell, érdemes a kombináltat adatni mert az a mixo (szúnyogok által terjesztett halálos kór,) és az RHD (vérzéses megbetegedés, ez is halálos) is egyaránt védelmet nyújt.

Te nem kaphatsz el tőle semmit, de valahol azt olvastam egyszer, hogy ő elkaphatja tőled a náthát 8de még más ne merősítette meg)

Nyuszinál a legfontosabb az egészséges életmód, mert nagyon gyorsan elhíznak, így több évvel lerövidül az élettartamuk, és a folyamatos megfigyelés:ha a nyúl levert nem eszik és bogyózik, azonnal orvos különben elpusztul, (nagyon gyors lefolyásúak náluk a betegségek)

Egyébként nagyon aranyos állatkák, és általában a nagyobb termetűek szelídebbek és bújósabbak is.Sok sikert hozzá!

2010. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!A te válaszod is nagyon sokat segített!!!

Tegnap hozta haza a párom ő már nagy nyuszi.Kb 2 kg-os.Világos szürke most vedlik.Nagyon szép és puha.:D

Kivenni még nem mertük mert mi lesz ha elszalad?:D Ma csináljuk majd neki a ketrecét.Azt sem tudjuk fiú e vagy lány?Elfelejtettük megkérdezni.:D:D:D De ez nem is fontos.

2010. júl. 14. 08:30
 7/8 anonim ***** válasza:

még néhány dolog amit kihagytam:


1. a kerítést érdemes magasra csinálni, az enyém helyből megugorja az 1 métert, szóval a bolti törpenyulaknak való, kis széthúzható "ketrec" felejtős...


2. szeretnek pakolászni, simán falhoz vág egy könnyű anyagból készült kis etetőt :D

A ketrec belső berendezését is ő alakítja ki, ő fogja eldönteni, hogy hol is van jó helye pl. a rágófájának :D


3. véleményem szerint a gazdájukat megismerik, a nyulam is mindig elém jön, ha megyek ki hozzá


4. a bak nyulak sokkal kezelhetőbbek, kedvesebbek mint a nőstények...(de mondom, ez saját tapasztalat)

2010. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miután megkaptad érdemes egyből elvinni egy állatorvoshoz, hogy átnézhesse, és beadhassa neki az oltást (mixo ellen), majd ő megmondja a nemét, levágja a karmát, és lehet ajánlatos lenne egy élősködők elleni kúra is (csak pár csepp a nyakára)

Has most vedlik, akkor rendszeresen keféljétek, a bundáját, (mi tépkedni szoktuk neki) hogy segítsétek a szőr elvesztésében.

2010. júl. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!