Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény tartók?

Vadászgörény tartók?

Figyelt kérdés

A jövőben szeretnék egy vadászgörényt, amennyiben anyukám beleegyezik. Az állatot mindenképpen örökbefogadni szeretném (kb 1 éveset) , mivel kezdő vagyok, nem tudnék megnevelni egy görit.

Rengeteget olvastam utánuk, viszont lenne még pár kérdésem:

*Milyen nemű görit ajánlotok?

*Milyen játékok/póráz kell neki?

*Hús mellett még mit adhatok neki?

*Rendszeres takarítás mellett mennyire van szaga?

*A szobát mennyire tudom göri-baráttá tenni?

*Mit tegyek ha séta közben kóbor kutyába botlunk?

Illetve hogyan győzzem meg anyát?

Köszönöm



2019. aug. 15. 09:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Hurón görény - e?
2019. aug. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

„Az állatot mindenképpen örökbefogadni szeretném (kb 1 éveset) , mivel kezdő vagyok, nem tudnék megnevelni egy görit.”


Nem tanácsolom, a görcik többsége egygazdás, ami azt jelenti, hogy egy személyhez fog kötődni a legjobban.


*Milyen nemű görit ajánlotok?

- Nekem volt fiú és lány görcim is. A lány sokkal aktívabb volt, jobban bírta a sétákat, meg nem tudom, nekem jobban bejött az Ő személyisége. Egyszerűbb is volt fegyelmezni, tanítgatni. A szomszédomnak is lány görcije volt, szabadon volt hagyja, és mindig hazament, bár ez elég merész dolog. 2 másik ismerősömnek fiú görénye volt, azok olyanok voltak mint a rongybabák, dobálhattad, nyúzhattad Őket, nem volt bajuk az idegenekkel.


*Milyen játékok/póráz kell neki?

- Hám kell nekik, állatos boltban ugyanúgy kaphatók, de házilag is készíthetsz, ha tudsz varrni. A játékokkal az a baj, hogy nem lehet a ketrecben hagyni, legalábbis nálunk nem lehetett mert szétszedték/megették, csak a nagyon kemény műanyag maradhatott meg pl wc papír guriga. A kedvence a lánynak egy sípolós csirke volt.


*Hús mellett még mit adhatok neki?

- Húst csak csirkehúst, halat és belsőséget adj, a csirkét ne adj sűrűn, nekem azt mondták annó, hogy a hústól megvadulnak, amiben lehet vmi mert hiába voltak kézre szoktatva, ha húst kaptak, nem lehetett a tányérhoz nyúlni. Egyébként nedves macskakaját és görciknek való száraz tápot kaptak.


*Rendszeres takarítás mellett mennyire van szaga?

- Sajnos az alomszag megmarad valamennyire, és eszméletlen sokat termelnek. Nálunk a kis ketrec nem vált be már az első görénynél se, így lett csinálva kintre egy hatalmas 4 szintes lak csövekkel, és függő fekhelyekkel.


*A szobát mennyire tudom göri-baráttá tenni?

- Ne legyenek a ház falában rések lehetőleg, az ajtókra meg figyelni kell. Attól függ, hogy a görény milyen egyéniség. Van amelyiket hidegen hagyja a berendezési tárgyak, plüssök van amelyik meg imád beléjük kötni. De szoktatás kérdései is, ezért is jobb ha kölyök görcit veszel.


*Mit tegyek ha séta közben kóbor kutyába botlunk?

- Felvettem a kezembe ilyenkor, átmentem a másik oldalra, de nálunk nem igazán vannak kóbor kutyák hála.


Illetve hogyan győzzem meg anyát?

- Nem emlékszem már rá, hogy nekem hogyan sikerült. Azt hiszem először rágcsálókat kezdtem el mutogatni, amit mondta, hogy nem lesz aztán szépen lassan mindig mutogattam görényes videókat, meg az állatos boltban is sokat álltunk meg előttük.

2019. aug. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Második, köszönöm, hogy ilyen tartalmasan válaszoltál nekem, rengeteget segítettél, remélem anya is bele fog egyezni a dologba, már volt mókusom is, azt sem akarta eleinte engedni, de szülinapomra meglepett vele, remélem a görivel is hasonlóképp' lesz:)
2019. aug. 15. 11:03
 4/12 A kérdező kommentje:
Még lenne egy kérdésem: ha kint tartanám-ahogyan te is-nem bántaná a többi állat, nem szökne meg? Télen hogyan oldod meg? Olyankor lakásban van?
2019. aug. 15. 11:09
 5/12 anonim ***** válasza:

A kinti lét úgy volt, hogy nyáron a melléképületünk elé volt kiállítva a ketrec fedett részre, és volt nekik berakva egy macska bútor, ami ki volt bélelve estére, ha fáznának. Amikor elkezdett hűlni az idő, azaz ősszel, a ketrec be lett téve a nyári spájzba. Későbbiekben az maradt a végleges helye is, mivel nagyon nehezen lehetett mozgatni. 2 kutyánk és 1 macskánk volt akkor, nem igazán érdekelte Őket, mivel ketrecben voltak. Viszont az én görényeim nem igazán szerették a többi állatot. De ez is szintén változó lehet, mivel egyik haveromé, az meg imádta a kutyájukat, állandóan rajta feküdt. Én próbáltam a kutyákhoz hozzászoktatni, de nem igazán sikerült, bár szerintem a kutyák miatt volt ez.


Annyit még kiegészítésnek, hogy előnyösebb tenyésztőtől vásárolni, kevesebb elvileg a kockázata, hogy problémás lesz az állat. Bár nekem az első görim az állatos boltból lett véve, és sokkal jobb volt az idegrendszere, és öreg korára se hülyült meg ellenben amit a tenyésztőtől vettünk.

Egyébként azért jobb figyelembe venni, hogy a görények nem olyan régóta vannak háziasítva mint pl a kutyák, és többször kiüthet a vadabb énjük, azaz pl tökéletesen tudják, hogy hol kell megharapni, ha arról van szó.


Ja és még annyi, hogy elég sok időt kell velük foglalkozni, és nem elég csak szabadon engedni a lakásban. Tanácsosabb kettő egyedet tartani, főleg ha csak Te lennél aki foglalkozna vele. Nálam annyi szerencséje volt az első görcimnek, hogy amikor suli időszak volt, anyum tudott vele foglalkozni, így csak este volt egyedül a ketrecben. Később, amikor már nem tudott vele foglalkozni, akkor lett a másik, mert rossz lett a közérzete, utána nem volt gond. Autóhoz is lettek szoktatva, így például mi vittük magunkkal horgászni is Őket. Ami még fontos, hogy akár milyen neműt is választasz, ivartalanítsd. Ha jól emlékszem fürdetni is havonta egyszer érdemes, sokszor nem szabad Őket fürdetni, de nincs nálam most a könyv, azt hiszem abban volt vmi ilyesmi kitétel.

2019. aug. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ha jól emlékszem fürdetni is havonta egyszer érdemes, sokszor nem szabad Őket fürdetni, de nincs nálam most a könyv, azt hiszem abban volt vmi ilyesmi kitétel."


Nem szabad a görényeket fürdetni, pláne nem a szaguk miatt. Egy az, hogy attól csak még szagosabbak lesznek, kettő meg hogy nagyon érzékeny a bőrük, a sok samponos fürdetéstől teljesen kiszáradhat. Ha koszos lesz a görény (pl sáros vagy olajfoltos a sok kocsi alatt mászkálástól) akkor sima vízzel, vagy babapopsi törlővel simán le lehet törölni.

A legtöbb görény nem szereti a vizet, utál fürdeni, de vannak pancsolós egyedek is. Ilyenkor nekik nyáron lehet letenni egy lavort langyos vízzel és hagy menjen bele saját maga, annyi időre amennyit akar.


Kérdező, ha görényt szeretnél akkor ezt az oldalt ajánlom neked áttanulmányozásra: [link]

Sok hasznos infó van rajta, egy olyan ember vezeti aki vadászgörény mentéssel foglalkozik itthon.

2019. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Első görénynek jobb, ha fiút veszel. Csak olyat vegyél meg, ami emberhez van szokatva.


Hámot bármilyet, amiből nem tud kiszökni. Játékból keményet, mert szeret rágni, szaggatni. Függőágy kell neki.


Sertéshús tilos! Állati belsőségeket imádta, csirkenyakat is vagy vehetsz görénytápot is neki. Én nagyrészt hússal etettem, nem vadul meg tőle, baromság. Kicsi sajtot, ritkán paradicsomot, tojást is kapott.

Szaga van, nemcsak az alomnak. Könnyen szobatiszta lesz, viszont szeretik kaparni az almot, úgy tervezz.

A szobában ne legyenek erős illatok, szagok, mert nem szeretik. Imádnak lopni, azzal is számolj. Ékszerektől kezdve a lábtörlőig mindent. Ha van konvektor, télen nagyon vigyázz rá, mert minden apró helyre imádnak bemászni, oda is.

Ha kutyát látsz, azonnal vedd fel és seperj el onnan. A görények őrültek, simán megtámadják a kutyát, aztán persze alul maradnak.


Anyudról nem tudok nyilatkozni.

Annyit még, hogy nagyon gondold át, ők nem olyanok, mint a kutyák, macskák, lovak. Ha nem foglalkozol vele minden nap visszavadul, agresszív lesz. Nőstényeknél ivartalanítás kötelező. A betegségeket megpróbálják eltitkolni, ezért mindig rajta kell tartani a szemed.

2019. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, én is ivartalan fiúval szeretnék kezdeni. Mielôtt belemennék a tartásába mindenképpen felkeresek egy közeli görénytartót is, hogy megtudjam, mennyire valóak nekem.
2019. aug. 16. 06:06
 9/12 anonim ***** válasza:
A lány görényeket elsősorban nem azért kell ivartalanítani, amiért a többi házikedvencet, hanem mert addig nem hagyják abba az ivarzást, amíg a párosodás meg nem történik. Tehát, nem múlik el, mint pl. a kutyáknak, ettől pedig elpusztulhatnak, de az tuti, hogy állatorvos kell nekik. Másik lehetőség, hogy veszel mellé egy fiút is, de nem ajánlom, macerásak a kis görik. A fiúkat nem muszáj, velük nincs ilyen probléma. Csak ismételném magam mégegyszer, nagyon gondold át, a legtöbb embernek beletörik a bicskája, nem véletlenül hívja sok ember terroristának a görényét.😀
2019. aug. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A hímeket is érdemes ivartalanítani, vagy hormon implantátumot rakatni bele. Egy ivaros hímmel nagyon nehezen lehet kibírni lakásban. Nagyon büdösek tudnak lenni akkor, zsíros lesz a bundájuk, és az ég világon mindent megjelölnek, nem beszélve az agresszív viselkedésről és az erős szökési ingerről, mert keresné a csajokat állandóan. Hobbi görénytartónak így érdemes megszüntetni a fiúknál is az ivarzást, és akkor kapsz egy nyugodt, kiegyensúlyozott görényt.

A nyers hús evéstől nem vadulnak meg, ez nevelés kérdése inkább. A kölyök görények habzsolnak, így érthető ha ők bevédik a kajájukat, de idősebb korban már meg lehet nevelni, hogy ne darálja le a kezed miközben kaját kap. Nálam mindkét fiamnál bármikor ki tudnám venni a szájukból a kedvenc ételét ha akarnám, mert nem harapnak meg. És fontos is, hogy erre rászokjanak, mert ha netán séta folyamán valamit feleszik a görény akkor azonnal el kell venni tőle. Vagy ha esetleg csirkenyak evésnél véletlen beleakad a csigolyacsont a fogába akkor azt is segíteni kell kiszedni neki.


Kérdező, ha örökbe szeretnél fogadni, akkor a Magyar Vadászgörény Klubbot keresd meg. Náluk kötelező is örökbefogadás előtt a látogatások, így mindent el fognak mondani majd a görény megfelelő tartásáról.

2019. aug. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!