Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell a mókus tartáshoz?...

Mit kell a mókus tartáshoz? Bővebben lent | v

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy mókust.De sajnos nem tudok semmit.Mármint utána se tudok olvasni.Hogy kiért nem?

Mert ha a google-ba ha a youtubra írom be azt,hogy mókus tartás vagy bármi..mindent kiad csak azt nem ami nekem kellene.Szóval mi kell neki,hogy kell.Nem tudom melyik mókusnak mi az előnye és hátránya.Mekkora ketrec kell.Mennyi és milyen játék.Hány ml-is itató.Milyet étel és mennyi.Mindenre kíváncsi vagyok.

Szóval kedves mókustartok vagy ha tudsz egy jó oldalt ahol megtalálok mindent írd le kérlek.Előre is köszönöm😊.



2019. aug. 15. 22:16
 1/5 A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírási hibákért.

Pl:Hogy kiért nem?..Az miért akar lenni🙄

2019. aug. 15. 22:18
 2/5 anonim ***** válasza:

De milyen mókust akarsz?

Itt van egy leírás a csíkos mókusról.


[link]

2019. aug. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2019. aug. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen mókust? Cukormókust vagy amerikai csíkos mókust szoktak háziállatként tartani. Én személy szerint egyiket sem ajánlanám, mert hatalmas a mozgásigényük, nagyon sokáig élnek és (különösen a cukormókusnak) bonyolult az etetésük. Ha csak azért szeretnél mókust, mert tetszik a kinézete, inkább ne kezdj bele.

Mindkét fajnak van facebookos csoportja, ahol tájékozódhatsz a tartásról és tapasztalatokat is kapsz.

2019. aug. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Én a szibériai csíkos mókusról tudok mondani.

Egyedül kell őket tartani, verekedősek, meg is ölhetik egymást.

Iszonyat mozgékonyak. Egy 1x1 méteres, 2 méter magas ketrec szerintem a minimum nekik. Ebből is majd' kiugranak.

Ágakkal és legalább egy odúval kell a ketrecet berendezni. A golyós itató a legjobb nekik, de figyelni kell, mert nem mindegyik hajlandó használni. Ilyenkor egy nehéz, fel nem borítható tálban kell vizet adni, és naponta frissre cserélni.

Kevés gyümölcsöt, zöldséget kaphatnak, kb. hetente 2x. Amúgy mogyoró, makk, napraforgó, dió, és erdei bogyók (som, galagonya, csipkebogyó) jók nekik. Fehérjére is szükségük van, rovarok formájában, néha kicsit sajtot vagy főtt tojást kaphatnak.

Szerintem nehezen tartható állatok. Főleg az elején egy megfelelő ketrec nagyon drága nekik. Illetve nem lesznek soha olyan szelídek mint pl. egy tengerimalac vagy nyúl, a kaját kézből elveszik, és lehet, hogy hagyják óvatosan megsimogatni magukat, de kézbe venni, babusgatni nem lehet őket.

2019. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!