Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl tenyésztés Mennyire...

Törpenyúl tenyésztés Mennyire könnyű eladni?

Figyelt kérdés

Tapasztalt emberektől szeretném kérdezni hogy mennyire könnyű manapság eladni házikedvencnek a törpe nyuszikat?

Van hogy marad meg egy alomból kisnyuszi akit már nem tudtok eladni?


Valamint, van olyan szín ami a legkedveltebb a nyuszitartók körében?

Illetve a törpe nyúl melyik fajtája a legkedveltebb?


2019. aug. 23. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok törpenyúl tenyésztő van már. Persze igazán jóból kevés van, aki célzottan építi az állományt. Ez nem csak annyi, hogy összerakok két nyulat, és dől a pénz.
2019. aug. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Paradicsom válasza:
100%
Kérlek ne... Nem értesz hozzá, két nyulat bárki össze tud tenni, de a tenyésztés nem ez.
2019. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Még egy szaporító...
2019. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a nyulak pároztatásával, van már ilyenben tapasztalatom, csak nem holland törpével, mellesleg az eladásról kérdeztem...

Valamint nem pénzt szeretnék keresni vele, csak hobbiból szeretném csinálni.

2019. aug. 23. 13:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan hobbit, ami nem állatok kizsákmányolása.
2019. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem irtam semmit arrol, hogy nem tudok nyulakat tenyészteni, én csak az eladásról kérdeztem, de úgy látom hogy eddig még senki normalis nem találta meg a kérdésemet... 😂

De gondolom hogy nektek rengeteg tapasztalatotok van a nyúltartásba, viszont úgy látom hogy a kérdés értelmezéséhez már megkell erőltetnetek magatokat ;)

2019. aug. 23. 18:46
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy besikerült törpenyúl alom jött világra nem is olyan régen.

Az állatkereskedésben két nőstényt vettünk és hát mint kiderült az egyik bak.

3 kisnyuszi született.Csodaszépek,kézhez szokottak és nagyon cukik voltak.Ingyen adtam őket,de így is nagyon nehéz volt gazdit keresni nekik.

Mert arra is oda kell figyelni,hogy milyen a gazdi,a lakhelye,a tudása(tisztában van-e azzal miként kell tartani,bánni egy nyuszival)és hogy van-e elég pénze ha esetleg beteg lenne,minőségi tápra.

Így nagyon hosszas folyamat volt még mindhárom kisnyuszinak megfelelő gazdit találtam.


Megértem,hogy keverék törpenyuszik voltak,de attól tényleg szépek voltak és ingyen rengeteg jelentkező is volt,de szűrni kellett őket.Szóval egy tenyésztőnek akár hobbi szinten akár céllal nagyon oda kell figyelnie arra,hogy egészséges nyuszik jöjjenek világra és beteg állatot kivonnunk a tenyésztésből és arra is ,hogy hová kerülnek ezek a kisnyuszik.

2019. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi!!

Végre egy válasz a kérdésre 😀

2019. aug. 23. 22:02
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Kb. olyan, mint minden állat tenyésztése. Ha rendesen, lelkiismeretesen csinálod, úgy hogy az állatokat se kínozd vele (értsd: elég nagy élőhely, minőségi etetés, napi mozgás biztosítása, állatorvos, szűrések, legmegfelelőbb tenyészállatok kiválasztása, stb.), akkor veszteséges. Ha szerencséd van, nullára ki tudod hozni, de ebből pénzt keresni nem lehet.


Ha csak összevissza pároztatsz nyulakat és a minimumon tartod őket, ahogy még életben maradnak, akkor valamennyit el tudsz tenni az árukból. De szerencsére ilyen szaporítókra egykre kisebb az igény. A gazdik egyre inkább megválogatják, hogy kitől vesznek állatot 10 évre, és a jó hírű tenyésztőket választják. Vagy ingyen örökbefogadnak. Annyi ingyen elvihető kisnyuszi van, hogy ezzel a minimális nyúltartási ismereteiddel nem tudod felvenni a versenyt.


Az állattenyésztés nagyon kevés embernek való. Abból, hogy téged csak az érdekel, hogy milyen a kereslet, látszik, hogy neked nem. Inkább keress más hobbit. Olyan is van, amivel még pénzt is kereshetsz.

2019. aug. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jó mostmár muszály vagyok leírni, hogy a nyusziaim megfelelő körüpmények körzött vannak tartva.

100×70-es ketreceik vannak, jó minőségű szénájuk, tápjuk van, illetve minden nap ki vannak engedve a karámokba.

Szőr ápolásuk igény szerint van végre hajtva, és oltva is vannak.

A tenyésztésre "kijelölt" nyuszik, rendelkeznek származási lappal, illletve oltással.

A pároztatással tisztában vagyok, nem először csinálok ilyet.

2019. aug. 24. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!