Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jól lesz így a kis hörcsögöm?

Jól lesz így a kis hörcsögöm?

Figyelt kérdés

Nemsokára kapok egy kis törpehörit. Azt mondták, hogy csak 3 hónaponta kell kicserélni az almot alatta(a pisisarkot kivéve). Szóval úgy lenne, hogy a ketrece aljába 10cm forgácsot teszek. 3 sarokban lesz kistál csincsilla homok(fürdőnek, pisisaroknak), a 4.sarokban lesz az etetője. Fölötte van egy "terasz", ahol a házikója lesz. Lesz mókuskereke, létra, kókuszdiós lógó házikó, csimpaszkodó játék, bújó, faág rágcsálni, meg széna-alagút, illetve a ketrecből indulva kívülről tudok építeni egy alagútrendszert ilyen elemekből.

Etetés az úgy lenne, hogy reggel zacskós kaját kap, ilyen hörcsög eleség keveréket: versele-lagából natur mini hamster meg complett hamster-gerbil és crispy muesli hamster, ezeket összekeverném egy légmentesen záródó dobozban és napi 10gramm az adagja. Estére friss füvet, zöldségfélét, gyógynövényt adnék neki.

A ketrec mérete: 95*57*50cm. A ketrec egy polcon lenne, ami egy oldalt kivéve mindenhonnan zárt, vagyis huzatmentes, árnyékos hely, pont ahogyan ők szeretik.

Megfelelő? Írjatok, ha valami nem jó. Minden jó szándékú tanácsot szívesen fogadok.


2019. aug. 29. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagyok szakértő, de biztos vagyok benne, hogy nem elég 3 havonta cserélni az almot....

Annyira gyanús volt, hogy utánanéztem, még a "legráérősebb" oldalakon is azt írják, hogy havonta... de az összes többi oldal heti rendszerességű alomcserét javasol.

2019. aug. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Az almot inkább hetente cseréld. A kaját tedd neki egy kerámia etetőbe azt nem tudja kiborítani, majd ő eldönti melyik sarokba óhajt spájzolni (az enyém simán elhordta a "kijelölt sarokból") . Apropó a kajás sarkot se árt pár naponta kitakarítani, mert amit nem eszik meg zöldség-gyümölcs az berohad. Itatóról se feledkezz meg. Amúgy szerintem jó dolga lesz.
2019. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, a zöldség maradékot és a pisi sarkot minden reggel kiszedem.

Golyós önitatót vettem, az lemaradt.

Nekünk a tenyésztő mondta, hogy nem szabad heti szinten cserélni az almot, mert a szagok alapján tájékozódik és egy-egy alomcsere óriási stressz nekik. A három hónapot pedig úgy mondta, hogy havonta egyharmad részét szedjük csak ki, hogy ne vigyük el mindet. Alagutakat fúr bele, a kakival(ami száraz és szagtalan többnyire egyébként) jelöli körbe a területét, emiatt nem tesz jót a sűrű alomcsere és ezért szükséges a vastag alom.

2019. aug. 29. 16:21
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
A törpehöri jó 1m mélyen alakítja ki az életterét gondosan elkülönített kamrákban. Ahhoz hogy te olyan almot csinálj ami közelít ehhez, akkor jó 20-25 centi vastag almot kell kialakítani. Viszont így kb sose látnád, mert napközben benne aludna éjszaka menne kajáért meg járkál egy kicsit.
2019. aug. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

10cm-ben is tud már fúrni, a tenyésztő azt mondta, hogy csak ne ujjnyit vastagságú legyen, mert az állatkereskedésekben ennyit tesznek nemcsak a hörcsögök, hanem a tengerimalacok, nyuszik alá is.

Nyilván nem tudok olyan életteret biztosítani, mint amit kint élne, gondolj bele, a hörcsög kint a semmibe szalad, nem egy mókuskerékben futja le a napi 6-8km-ét.

Most reálisan nézzük, légyszi.

2019. aug. 29. 18:53
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
A tenyésztő mondja jól. Egyetlen normális magyar nyelvű höris weboldal létezik, a horcsoginfo. Mivel az előző kommentem törölve lett, amiben linkeltem (hogy tévedésből se lehessen a normális oldalakat reklámoznia sok fals információt tartalmazó idétlen oldalak helyett), ezért elküldöm neked üzenetben. Látszik, hogy tényleg tenyésztőtől lesz a hörcsög, és nem szaporítótól. Egy megfelelő méretű helyen teljesen tiszta marad az alom, hiszen a hörcsög egy helyre pisil. Azt kell pár naponta takarítani. Az egész helyet több hónap után. És ahogy a tenyésztő mondta, mindig kell hagyni a régi alomból, hogy megmaradjanak a szagnyomok. A Hörcsögmentés is ezt az elvet követi a mentvényeivel. :)
2019. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A jó egészséghez nagyban hozzájárul a megfelelő higiénia, ezért elengedhetetlen, hogy alkalmanként kitakarítsuk kedvencünk lakhelyét. Tudunk kell azonban, hogy a hörcsöglak teljes kipucolása hatalmas stressz az állat számára, ugyanis minden korábbi szagnyomot eltűntetünk, ami által ezidáig tájékozódni tudott. Prof. Gattermann a kísérletei során kimutatta, hogy a komplett lakhelytisztítás után a hörcsögök szívfrekvenciája erőteljesen megnő, a pulzusszám 300-ról akár 500 fölé emelkedik, valamint egyes állatok lázasak is lesznek. Átlagosan 4 óra szükséges ahhoz, hogy újra megnyugodjanak. A szagok eltűntetése, megváltoztatása tehát nagyobb stresszt jelent számukra, mint egy komoly harc egy fajtárssal. Ezeket figyelembe véve tehát javasolt kedvencünk otthonának egyszerre csak egy részét kitakarítani és soha nem az egész lakhelyét.

A legtöbb hörcsög ösztöneinél fogva szobatiszta és mindig egy adott sarokba vizel. Ezen a helyen praktikus egy toalett-tálat elhelyezni, melybe csincsillahomokot, csutkaalmot vagy esetleg más nedvszívó almot teszünk. A toalettet 1-3 naponta takarítsuk! Amennyiben az állat össze-vissza üríti vizeletét, hetente egyszer lapátoljuk ki a koszos, nedves részeket és helyére szórjunk tiszta almot.

A székletüket a hörcsögök általában a teljes területükön eloszlatják. Bár ez normál esetben teljesen száraz és szagtalan, 2-4 hetente érdemes eltávolítanunk.

Az alom többi részének - megfelelő méretű lakhely és vastag alomréteg esetén - teljes cseréje bár nem javasolt, de részletekben mindenképp érdemes 3-6 havonta takarítani, hogy a penész és paraziták nagyfokú letelepedését megelőzzük. Mivel a növényi anyagokban gyakran paraziták tojásai is megtalálhatók, idővel csaknem elkerülhetetlen, hogy az alomban, főként az alvóhely, éléskamra és toalett környékén, különféle organizációk telepedjenek meg. A penészspórák és egyes élőlények sokszor olyan aprók, hogy szabad szemmel nem láthatók. A poratkák, könyvskorpiók, gabonazsizsik és hasonló élőlények az alomban rendkívül jól érzik magukat és bár alapvetően ártalmatlanok, nagymértékű elszapordásuk légúti problémákhoz, bakteriális fertőzésekhez vezethet. A meleg, párás környezet különösen kedvez az élősködőknek. Az alom egy részét tehát lapátoljuk ki, célszerű minimum a negyedét, de maximum a felét kiszedni egyszerre, és helyére ugyanennyi új, tiszta almot szórni. A következő nagytakarításkor ugyanezt a lakhely egy másik részén végezzük el, és így tovább.

A koszos felszereléseket forró vízzel, illetve ha erősen szennyeződött, akkor folyékony citromsavval vagy ecetes vízzel tisztítsuk meg, a kémiai vegyszereket kerüljük, mert azok irritálhatják a hörcsög szemét és légutait, valamint mérgezést okozhatnak.

Az itatót és etetőtálat 1-3 naponta alaposan pucoljuk el!

A felszereléseket, különösképp az alvóhelyet, takarítás után ugyanarra a helyre tegyük vissza, ahol korábban volt - ez segít kedvencünknek hamarabb megnyugodni. Amennyiben változtatni szeretnénk a berendezésen, azt ne közvetlen takarítás után tegyük.

A takarítás idejére állatunkat helyezzük egy biztonságos kifutóba vagy szállítódobozba."

2019. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt a weboldalt olvastam. Köszi.
2019. aug. 29. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!