Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » El fog pusztulni a hörikém?

El fog pusztulni a hörikém?

Figyelt kérdés

Ha még egy kis időt velem marad akkor a 4.'szülinapját' megéli vagy legalábbis azt a napot amikor hozzám került.

De már nagyon sokat alszik az utóbbi időkben.Amikor fent van este felé se rohangál már úgy mindent szépen a maga kis tempójában csinál.Néha még felmegy egy kicsit futni a kerékbe,rendezgeti szokás szerint az otthonát,de már azt is komótosan.

Ezért nem is nagyon piszkálom már ha kiveszem is csak kiteszem a párnára,hogy ott mászkáljon,pihenjen vagy a kedvenc kis rágcsájával el legyen.


Az állatorvos szerint már átlagosan 1 éve halottak az ilyen hörcsögök és baja nincs,de..hát olyan rossz így látni.Félek mindig a ketrecbe nézni ha nagyon nem hallom motoszkálni,hogy nem-e jött-el az ideje.Vagy túl aggódom és még semmi baja nincs csak öreg? :/

Hosszú szőrű aranyhöri.


Valakinek tudom,hogy nem jelentenek sokat az ilyen kis állatok,de kérlek kíméljetek meg az ilyen..vegyél másikat kommentektől.

Inkább tanácsot szeretnék,hogy esetleg segíthetek-e neki még valamiben,hogy jobban érezze magát.Valami könnyebben fogyasztható étellel? Több puha forgács? (20cm magasan van neki jelenleg + vékony szálú széna)



2019. aug. 31. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Nyugi csak keszul a teli alomra. Ez even neki igen csak hosszu vegtelen tele lesz :D
2019. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Latsz emberek kozott furge 80 evest? En nem nagyon...
2019. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
75%
Nem hinném hogy épp most készülne bedobni a kulcsot. Az elsőnek és a másodiknak is igaza van közeledik a tél ilyenkor figyel hogy minél több 'tartaléka' legyen a téli álomra és előkészíti a vállát. Másrészt pedig tényleg nagyon öreg és csakúgy mint egy ember ő is kezd 'belassulni'. Legyél vele sokat, szeresd nagyon és továbbra is gondoskodj róla ilyen odaadóan!:D
2019. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Normális, hogy ennyi idősen már nem olyan aktív, mint régen.
2019. aug. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
Jaja lassan megdoglik
2019. szept. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én annyit mondanék,hogy (nem tudom hogy tartod a höridet) de ne kifejezetten állatboltokban vett táppal etesd,hanem ha lehetőséged van kapjon zöldséget,gyümölcsöt,zöld füvet!A tyúkhúr pl.tele van vitaminokkal. Nekem a tengerimalacom szinte csak ezeken élt,nem is nagyon ette a bolti tápot és 17 évig élt. De szerintem sem fog a hörid meghalni még,lehet hogy öregecske de ne ijedj meg ^^
2019. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A legutóbbi válaszolónak az etetéssel kapcsolatban igaza van, de egy hörit akármilyen jól tartasz, nem fog pár évnél tovább élni. Pláne nem 17 évig mint az ő tengerimalaca (ami amúgy tényleg tök jó hogy eddig élt❤). Szóval azért ne ehhez mérd a dolgot.


Hogy van azóta?

2019. szept. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Egyetlen tengerimalac sem el 17 evig, ez kamu.
2019. szept. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
utolsónak üzenem hogy igenis közel 17évet élt!(hónapok kérdése volt hogy megélje a 17-et)de akkor a kedvedért visszafelé kerekítek és akkor lesz 16. :) átlag életkoruk 7-8 év és ő a dupláját élte meg!Nem tudom ebben mi olyan meglepő,kiskora óta nálam volt és nem kifejezetten tápon élt hanem zöldség,gyümölcs,gyógynövény(nagyon szerette a citromfüvet és a mentát),napi szinten friss fű és széna szerepelt az étrendjén.Emellett nyáron a kertben! szaladozhatott úgyh a friss levegő és a napi mozgása is biztosítva volt.Úgyh ne gyere nekem itt a kamuval,gondolom te csak állatkereskedésben láttál tengerimalacot,ott tényleg jó ha az átlag életkorukat megélik...mint ahogy minden állatnál és embernél is vannak akik szokatlanul sokáig élnek,hát ő is ilyen volt.
2019. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!