Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok e tanácsot adni mit...

Tudnátok e tanácsot adni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem belebetegszem ...Ma minden előzmény nélkül meghalt a tengerimalackám 3 és fél éves volt egyszerűen nem tudom feldolgozni . Nekem nem lehet gyermekem sajnos és őt úgy szerettem mintha a gyermekem lenne, mindig az ajtó előtt várt ha kiakart jönni vagy hazajöttem .

2019. szept. 9. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Miért nem fogadsz örökbe egy gyereket? Én, ha majd gyereket szeretnék, nem szülni fogok, hanem örökbefogadni. Annyi árva van. Ismertem intézetben felnőtt fiúkat-lányokat, nagyon mások voltak, mint a többi ember, jó értelemben! :)
2019. szept. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Sajnos a tengeri malacok nem élnek valami sokáig emberi életkorhoz képest. Ezt már akkor számításba kelett volna venni mikor a tengerimalackád baba volt. A gyász nem egyszerű dolog, idővel enyhülni fog. De csak és kizérólag az idő segít, vagy van akinél a pótlás. Szerezz egy másikat. DE! Ő se fog 20 évig élni. Kedves utolsó! A gyermekbe fogadás nem egy rossz ötlet, viszont az alkalmasság megszerzése egy örökbefogadásra valami brutális hosszú idő és procedúra. Nem hetekről vagy hónapokról beszélünk, hanem bőven évekről. Ha te szeretnél örökbefogadni szülés helyett, ajánlom már most kezdj el intézkedni. A volt tanáromnak 10 évébe tellt mire sikerült neki alkalmasságit szerezni pedig mondhatni pénzesek voltak. De ez nem csak a pénzen múlik...ez mondjuk régebben volt, manapság már lehet felgyorsult ez a folyamat valamelyest, de egy biztos. Az örökbefogadást kőkemény tortúra előzi meg.
2019. szept. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó olvasni azokat a sorokat,hogy az ember képes önmagán túl valakit szeretni.

A kutyánkat el kellett altatni az állatorvosi rendelőben,ahol úgy elkapott a sírógörcs,hogy 3 hétig nem tudtam abbahagyni,most egy évre rá folyik a könnyen amint leírom a soraikat.

Sajnos,tudomásul kell vennünk az állatok életkorát.

2019. szept. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3 és fél éves tengeri malacka még nem volt öreg. Ha kereskedésbe vetted aklor sajnos az volt a bibi illetve az hogy egyedül tartottad. Párban hosszabb ideig élnek hisz ők társas állatok.


Ha hosszú életű szeretet gombócot szeretnél akkor egy tenyésztőtől vegyél 2 csincsillát. Ők több mint 20 évig élnek ha párban élnek és óriási helyük van.

2019. szept. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Máshogy nem megy, tereld el a figyelmed valamivel.

Az én cicám 1 hónapja halt meg, napokig nem tudtam enni sem, még most is siratom. Pedig van még két cicám.

Nekem az vált be, hogy nem tartózkodtam otthon, csak amennyit muszáj volt és sokat beszélgettem más dolgokról, hogy ne forogjak állandóan rajta.

Szerintem az új állat beszerzésével (bármilyen legyen is) várj kicsit, mert ha tengerimalacot veszel magadhoz, túlzott elvárásaid lesznek, csalódás lehet, mindegyiknek más a személyisége, az elvesztett malackát fogod benne keresni. Pár hetet várj szerintem.

Egyébként az olyan "lelkis" embereknek mint mi, nem is túl jó dolog a kisállat, mert igaz, hogy rengeteg örömöt ad, de a gyászba tényleg bele lehet betegedni.

Nekem is fáj a gyomrom, meg a szívem a cicám halála óta.

Együtt érzek veled! Mondom, tereld el a figyelmedet mindenképpen, ne legyél olyan önmarcangoló mint én!

2019. szept. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami történt. :( Megértelek, nekem cicám van, akit úgy szeretek, mintha a gyerekem lenne.

Annyit tudok tanácsolni, hogy gyászold meg, adj magadnak időt arra, hogy fel tudd dolgozni, ami történt, és amikor úgy érzed, hogy készen állsz, akkor magadhoz vehetsz egy új malackát.

2019. szept. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az együttérzést , nem rég kapott egy új kis társat ő itt van velem de félek depressziós lesz hogy egyedül maradt ...
2019. szept. 10. 12:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont szerezz mellé egy másik kis malackát. Nem a másik helyett, hanem azért, hogy a meglevő jól érezze magát. :)
2019. szept. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!