Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög párzás?

Dzsungáriai törpehörcsög párzás?

Figyelt kérdés

Van egy nőstényem (2 hónapos) és egy hímem (3 és fél hónapos). Nem rokonok semmilyen szinten, egészségesek, megfelelően vannak tartva.

A nősténnyel megvártam a 2 hónapos kort, hogy tenyészérett legyen. Tegnap egy semleges terrába összeraktam őket, de a hím egyből nagyon agresszívan támadt a nőstényre. Szétszedtem őket. Mi lehetett a hiba? Tudom hogy magányos állatok, ezért külön is vannak tartva egy 60x40-es, és egy 80x40-es helyen. Nem hallottam még, hogy a hím reagál agresszívan a nőstényre, csak fordítva. A nőstény elvileg 4 naponta ivarzik. Most nem tüzelhetett, és majd ha fog, a hím se lesz agresszív? Meg se szagolta, csak támadt. Egyébként a hím velem nagyon barátságos.

Kritikát nem kérek, a kicsik gondját tudom viselni, és csak egy almot szeretnék lehozni.



2019. szept. 13. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Én is ezt tervezem pár héten belül,de nálam szerencsére nem bántják egymást. Csak még nem akarja a lány hörim.

25N

2019. szept. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
0 tudással nem kéne szaporítani... ha értenél hozzá, nem lennének ilyen kérdéseid.
2019. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
(Ott kezdődik, hogy a 2 hónapos nőstény csak ivarérett, de baromira nem tenyészérett.)
2019. szept. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Ezaz, ujjabb szaporító! Köszönjük, hogy hála neked még több felesleges állat születik!
2019. szept. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért felesleges, ha nem adom ki őket a kezeim közül?!
2019. szept. 14. 11:11
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Miért rossz ha magának szeretne höri babákat az aki képes minden kis hörinek külön megfelelő felszerelést venni. S orvosi vizsgálatokat kifizetni. Én például minden megtudok adni nekik és ha lesz kb 10 kisbaba nekik is tudok mindnek egyesével kimaxolt felszerelést venni.

25N

Én például azért is szeretnék almot,hogy megtapasztaljam milyen a vemhességtől kezdve az utolsó leheletükig velük lenni és látni ahogy fejlödnek.

2019. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
A szaporítás állatkínzás. Ez a baj...
2019. szept. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%

Vagy próbálkozz meg vagy szerezz be még egy fiú hörit aki lehet nem lesz agresszív. Nekem valahogy egyik sem bántja a lany hörit. Vagyis 2 apa jelöltem van és csak az egyik lesz hívatalosan kiválasztva. 25N

Tenyésztők is ugyanezt teszik megsem sírnak értük pedig ők eladják mi meg magunknak szeretnék kisbabát.

2019. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

A tenyésztők értenek a genetikához, és külföldi tenyésztőktől importálják a tenyészállatokat...


Tenyésztésnek azt nevezzük, ha a pároztató személy alapos megfontolás után, a megfelelő ismereteket megszerezve, a leendő és a már meglévő állatoknak optimális környezetet biztosítva és sorsukról előre gondoskodva cselekszik. Figyelembe veszi a fontos tényezőket és betartja a tenyésztés szabályait. Lelkiismeretesen, szívből teszi, amit tesz, a hörcsögök iránti szeretet vezérli. Az állatait csak leellenőrzött helyre adja tovább, ahol ideális, szerető otthon várja őket. Ezzel szemben a szaporítók célja többnyire a pénzkeresés vagy csupán az állatkölykökben való gyönyörködés. Rendszerint meggondolatlanul pároztatnak, hirtelen felindulásból, nem törődve a hörcsögök későbbi sorsával. A tudásuk hiányos, nem ügyelnek a betartandó tenyésztési szabályokra, ami gyakran súlyos problémákhoz vezet, beteg utódokat eredményez.

Röviden tehát a tenyésztés egy felelősségteljes cselekvés, míg a szaporítás óriási felelőtlenség.

Ne szaporítsunk!!!

2019. szept. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért is fogok
2019. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!