Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög párzás?

Dzsungáriai törpehörcsög párzás?

Figyelt kérdés

Van egy nőstényem (2 hónapos) és egy hímem (3 és fél hónapos). Nem rokonok semmilyen szinten, egészségesek, megfelelően vannak tartva.

A nősténnyel megvártam a 2 hónapos kort, hogy tenyészérett legyen. Tegnap egy semleges terrába összeraktam őket, de a hím egyből nagyon agresszívan támadt a nőstényre. Szétszedtem őket. Mi lehetett a hiba? Tudom hogy magányos állatok, ezért külön is vannak tartva egy 60x40-es, és egy 80x40-es helyen. Nem hallottam még, hogy a hím reagál agresszívan a nőstényre, csak fordítva. A nőstény elvileg 4 naponta ivarzik. Most nem tüzelhetett, és majd ha fog, a hím se lesz agresszív? Meg se szagolta, csak támadt. Egyébként a hím velem nagyon barátságos.

Kritikát nem kérek, a kicsik gondját tudom viselni, és csak egy almot szeretnék lehozni.



2019. szept. 13. 12:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nem tartom magam felelőtlennek. A genetikát is ismerem. A hörcsögök olyan színűek, melynél a letalitás nem fog játszani, szép/ritka színek jönnének ki. Megfelelő helyem van, a legjobb kaját kapják, 20 cm-es kerekük van, stb..

Egészségesek, és semmilyen szinten nem rokonok.

A kérdésre pedig még mindig várom a választ, hogy mi lehetne az esetleges teendő. Másik hímet nem szeretnék hozni.

2019. szept. 14. 21:48
 12/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy egy légtérbe tenni őket, hogy lássák/hallják/szagolhassák egymást, de nem férjenek egymáshoz
2019. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!