Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúlnál mennyire gyakori...

Törpenyúlnál mennyire gyakori a tüdőbetegség?

Figyelt kérdés
Többször hallottam mostanában, hogy törpenyúl furcsán vette a levegőt, vagy sípoló hangot adott ki és az orvosi vizsgálaton, illetve röntgenen kiderült, hogy a tüdejében daganatot találtak, így el kellett altatni. Ez tényleg gyakori nyusziknál? Inkább idősebb korban jellemző? Mi okozhatja? Csak azért kérdezem mert mi a belvárosban lakunk, esetleg a légszennyezettség előidézheti? Ha a nyuszi nehezebben veszi a levegőt, az csak ilyen súlyos betegségre utalhat, vagy lehet esetleg megfázás vagy allergia is? Szerencsére még nem hallottam ilyen hangokat a nyuszimnál, de kicsit megijedtem mert több ilyen esetet hallottam mostanában.

#betegség #nyúl #törpenyúl #nyúl tüdőbetegségek
2019. szept. 23. 16:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem gyakori.

De ha taknyos dokihoz kell vinni mert a szájukon nem tudnak levegőt venni.

Lehet megfázásuk is vagy egy kis baci vagy tüdőgyuszi. Nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni. :)

2019. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!